Всесвітній день вчителя

Всесвітній день вчителя проводять з 1994 щороку 5 жовтня. Зауважте, що Український День вчителя відзначають в першу неділю жовтня, а вітають з ним в п’ятницю, яка передує цій неділі. Дивіться – не заплутайтесь!

Всесвітній день вчителя заснований Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) у 1994 році, цей нагадує про важливість освітян у формуванні майбутнього наступного покоління.

Схожі події:
👩🏻‍💼 День вчителя в Україні
👩🏻‍💼 Всесвітній день вчителя
👩🏻‍💼 День знань
👩🏻‍💼 День директорів шкіл
👩🏻‍💼 Міжнародний день шкільних бібліотек

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Походження і мета

Всесвітній день вчителя бере свій початок з прийняття Рекомендації МОП/ЮНЕСКО 1966 року про статус вчителів. Ця рекомендація встановлює орієнтири щодо прав, обов’язків і стандартів початкової підготовки, подальшої освіти, найму, працевлаштування, а також умов викладання і навчання вчителів. Наступна рекомендація, прийнята в 1997 році, стосувалася викладацького складу вищих навчальних закладів і доповнювала рекомендацію 1966 року.

Глобальне визнання

Всесвітній день вчителя здобув міжнародне визнання, святкування відбуваються у понад 100 країнах світу. Цей день дає можливість замислитися над трансформаційною силою освітян, викликами, з якими вони стикаються, і підтримкою, якої вони потребують для повного розкриття свого потенціалу.

Щороку ЮНЕСКО у партнерстві з такими організаціями, як Міжнародна організація праці (МОП), ЮНІСЕФ та Інтернаціонал освіти (ІО), організовує заходи та кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності про роль вчителів. Ці кампанії часто обертаються навколо конкретних тем. Наприклад, у 2017 році темою було “Розширення прав і можливостей вчителів”, що підкреслювало важливість викладацького складу вищих навчальних закладів. У 2018 році тема наголошувала на праві на освіту та незамінній ролі кваліфікованих вчителів у реалізації цього права.

Святкування 2023 року припадає на час, коли світ бореться з безпрецедентною глобальною нестачею вчителів. Ця проблема ще більше загострюється через погіршення умов праці та зниження статусу професії вчителя. Тема 2023 року “Вчителі, яких ми потребуємо для освіти, яку ми хочемо: Глобальний імператив подолання дефіциту вчителів” підкреслює нагальність вирішення цієї кризи. Метою святкувань є пропаганда гідної та цінної професії вчителя, аналіз викликів, з якими стикаються освітяни, та висвітлення найкращих практик залучення, утримання та мотивації вчителів.

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Вчителі відіграють ключову роль у формуванні свідомості молодих людей. Їхня відданість, терпіння та самовідданість заслуговують на визнання та вдячність. Відзначення Всесвітнього дня вчителя – це жест вдячності за їхні невтомні зусилля.

Цей день також є платформою для обговорення складних питань, що стосуються викладачів, від підтримки академічних свобод до розробки професійних стандартів викладання у вищій освіті.

Вчителі є основою системи освіти. Їхній вплив виходить за межі класної кімнати, формуючи характер, рівень і майбутнє їхніх учнів. У Всесвітній день вчителя важливо висловити вдячність, визнати їхній внесок і надати підтримку, щоб забезпечити їм повагу і ресурси, на які вони по праву заслуговують.

Copy link