Всесвітній день тунця

Всесвітній день тунця

2 травня відзначають Міжнародний день тунця. Дата носить в основному екологічну спрямованість. Передбачається, що свято приверне увагу до необхідності захисту рибних ресурсів планети.

День тунця проголошено офіційно у резолюції (№ 71/274) Генасамблеї ООН у грудні 2016 року. Співавторами міжнародного проєкту стали 93 країни світу, які підтримали прийняття резолюції.

Дата 2 травня є приводом звернути увагу населення планети на важливість заходів зі збереження рибних ресурсів. З боку ООН державам-учасницям запропоновано відзначати цей день з урахуванням національних пріоритетів, підвищуючи обізнаність людей про цінність риби, запасів тунця та чинні загрози для тунцевих популяцій.

У тунцевій промисловості, згідно з даними ООН, зайняті майже сто світових держав. Вилов риби потрібний для задоволення потреб консервної та кулінарної галузей. Через надмірні масштаби вилову промислової риби її популяція різко скоротилася, а екологічна проблема набула значного розмаху, поставивши на межу зникнення окремі види тунців. 

Саме тому ООН сумісно з іншими організаціями веде контроль за морським рибним промислом та приймає певні заходи задля захисту цінних рибних ресурсів і поповнення рибної популяції. Святкування Дня тунця привертає до проблеми увагу світового суспільства.


Позначки: