Всесвітній день церебрального паралічу

Всесвітній день церебрального паралічу (Всесвітній день дитячого церебрального паралічу)

Всесвітній день церебрального паралічу (World Cerebral Palsy Day) – це всесвітня подія, що відзначається щорічно 6 жовтня і має на меті об’єднати людей, які живуть з церебральним паралічем, їхні сім’ї, прихильників та організації з понад 100 країн світу. Цей день присвячений забезпеченню того, щоб діти та дорослі з церебральним паралічем мали такі ж права, доступ і можливості, як і всі інші члени суспільства.

Заснування події

Всесвітній день церебрального паралічу започаткований у 2012 році і з того часу охопив понад 10 мільйонів людей, створюючи відчуття спільності та солідарності серед людей, які страждають на церебральний параліч, та їхніх близьких. Щороку цей день відзначається у понад 75 країнах світу, і до участі в ньому може долучитися будь-хто, незалежно від того, чи має він ДЦП чи ні1.

Мета заснування події

Подію було організовано з метою висвітлення проблем, з якими стикаються люди з цим діагнозом та їхні родини, підвищення поінформованості про захворювання, адже у багатьох випадках через необізнаність про причини його виникнення спостерігається неприйняття з боку інших людей.

Найбільше випадків інвалідності у дітей спостерігається в результаті саме цієї недуги.

Що таке церебральний параліч?

Церебральний параліч (ЦП)- одна з найпоширеніших фізичних вад, які розвиваються в перинатальному періоді, тобто до, під час або після пологів: у світі понад 17 мільйонів людей живуть з цим захворюванням. Це комплексна інвалідність, яка впливає на рух і поставу, і її наслідки можуть варіюватися від слабкості в одній руці до майже повної відсутності довільних рухів. Багато людей з церебральним паралічем також мають супутні порушення зору, слуху, комунікації та мобільності. Кожна четверта дитина з церебральним паралічем не може говорити, кожна четверта не може ходити, кожна друга має інтелектуальні порушення, а кожна четверта страждає на епілепсію2.

Захворювання пов’язане з ураженням окремих ділянок мозку, що призводить до порушення роботи центральної нервової системи. У людей з цією недугою знижена або відсутня активність м’язів, порушені мова, слух та координація рухів, іноді спостерігається затримка інтелектуального розвитку.

  • У більшості випадків захворювання виникає під час пологів. З 1 тис. дітей віком до 1 року церебральний параліч зустрічається у 1-2 немовлят. Особливо піддаються ризику недоношені діти, у яких хворобу діагностують удесятеро частіше, ніж у тих, які з’являються на світ у строк.

Хоча захворювання невиліковне, але воно не є вироком. При ранній діагностиці, комплексному лікуванні та тривалій реабілітації стан дитини покращується, вона може стати соціально адаптованою та самостійною.

Як відзначити Всесвітній день церебрального паралічу

  • Людям з ЦП та їхнім союзникам пропонується писати в блогах про свій досвід і публікувати фотографії в соціальних мережах, щоб усі знали про Всесвітній день церебрального паралічу і про те, чому він такий важливий.
  • Відвідування заходу, присвяченого ДЦП, може допомогти зрозуміти, що роблять різні країни для підвищення обізнаності, і знайти способи пролити світло освіти на застарілі хибні уявлення про цей розлад.
  • Влаштуйте дітям свято. Організація вечірки або ігрового дня для дітей з церебральним паралічем може допомогти полегшити їхнє відчуття ізоляції і забезпечити їм позитивне, доступне середовище.

Всесвітній день церебрального паралічу – це не просто день інформування, а день дій та захисту прав. Він сприяє інклюзії та вирішенню важливих проблем, з якими стикаються люди з ЦП, таких як необхідність покращення діагностики та лікування ЦП, покращення якості життя, освітніх можливостей та фінансування для продовження досліджень. Цей день є можливістю здійснити дії, які призведуть до більшої відкритості умів і суспільств, а також розвіяти міфи і стигматизацію, пов’язані з церебральним паралічем.

Всесвітній день боротьби з церебральним паралічем – це важливий день, який проливає світло на проблеми та досвід людей, які живуть з церебральним паралічем. Це день для навчання, обміну історіями, поширення обізнаності та захисту прав, доступу та можливостей людей з ЦП.

У 2023 році Міжнародний день Всесвітній день церебрального паралічу (Всесвітній день дитячого церебрального паралічу) відзначають 6 жовтня.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день людей з деформацією стопи (Всесвітній день клишоногості)
🩺 День поінформованості про ревматоїдний артрит

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://worldcpday.org/ []
  2. https://ccpsa.ca/en/what-is-cerebral-palsy/world-cerebral-palsy-day-2020/ []
Позначки:
Copy link