Всесвітній день церебрального паралічу (Всесвітній день дитячого церебрального паралічу)

Всесвітній день церебрального паралічу (Всесвітній день дитячого церебрального паралічу)

Всесвітній день дитячого церебрального паралічу відзначається щороку у першу середу жовтня.

У 2023 році Міжнародний день Всесвітній день церебрального паралічу (Всесвітній день дитячого церебрального паралічу) відзначають 4 жовтня.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день людей з деформацією стопи (Всесвітній день клишоногості)
🩺 День поінформованості про ревматоїдний артрит

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета заснування події

Подію було організовано з метою висвітлення проблем, з якими стикаються люди з цим діагнозом та їхні родини, підвищення поінформованості про захворювання, адже у багатьох випадках через необізнаність про причини його виникнення спостерігається неприйняття з боку інших людей.

Організатори заходу стверджують, що у світі налічується понад 17 млн осіб з ДЦП. Найбільше випадків інвалідності у дітей спостерігається в результаті саме цієї недуги.

Що таке церебральний параліч?

Захворювання пов’язане з ураженням окремих ділянок мозку, що призводить до порушення роботи центральної нервової системи. У людей з цією недугою знижена або відсутня активність м’язів, порушені мова, слух та координація рухів, іноді спостерігається затримка інтелектуального розвитку.

  • У більшості випадків захворювання виникає під час пологів. З 1 тис. дітей віком до 1 року церебральний параліч зустрічається у 1-2 немовлят. Особливо піддаються ризику недоношені діти, у яких хворобу діагностують удесятеро частіше, ніж у тих, які з’являються на світ у строк.

Хоча захворювання невиліковне, але воно не є вироком. При ранній діагностиці, комплексному лікуванні та тривалій реабілітації стан дитини покращується, вона може стати соціально адаптованою та самостійною.

Позначки:
Share via
Copy link