Всесвітній день тетрісу

Всесвітній день тетрісу

Відома всім іграшка «Тетріс» святкує свій день народження – Всесвітній день тетрісу – 6 червня. Майже кожній людині на планеті знайома ця захоплююча гра, що раніше існувала у фізичному вигляді, а зараз є також в електронному варіанті.

Схожі події:
🎲 День іграшки-пружини «Слінки»
🎲 День калейдоскопу
🎲 Міжнародний день дзиги

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1984 році 6 червня радянський програміст Олексій Пажитнов вигадав комп’ютерну версію гри. Колишній співробітник Обчислювального центру Академії наук СРСР у той час працював над вирішенням набагато складнішої задачі – створення штучного інтелекту та програм розпізнавання мовлення. Перший варіант гри був написаний Олексієм Пажитновим на мові програмування Паскаль спеціально для комп’ютера «Електроніка-60».

Цікаві факти про День Тетрісу

  • «Тетріс» – це головоломка, яка створена з використанням геометричних фігур, що треба складати певним чином якомога швидше. Після офіційного представлення гри була розроблена неймовірна кількість її версій на різноманітних платформах. Вже на початку 90-х років прибутки компаній, що розробляли «Тетріс», обчислювалися десятками мільйонів доларів.
  • Олексій Пажитнов у повній мірі зміг скористатися результатами своєї праці аж у 1996 році. Програміст заснував компанію The Tetris Company LLC і Blue Planet Software, започаткував легендарний бренд та почав отримувати прибутки від власної справи.
  • Гра стала об’єктом серйозних наукових досліджень. Вчені довели, що «Тетріс» можна використовувати як досить ефективний інструмент боротьби з підвищеною тягою до їжі та з наркозалежністю завдяки підсиленій роботі головного мозку.
  • Пізніше гра була випущена на більш ніж 65 платформах, що саме по собі вже становить світовий рекорд. 500 мільйонів завантажень «Тетрісу» на мобільних пристроях – теж доволі значне число. За кількістю проданих комерційних версій гра перевершує будь-які інші комп’ютерні ігри.
Позначки:
Copy link