Всесвітній день обізнаності про мієлодиспластичний синдром

Всесвітній день обізнаності про мієлодиспластичний синдром

Всесвітній день обізнаності про мієлодиспластичний синдром (MDS World Awareness Day) – це щорічний захід, метою якого є підвищення обізнаності про мієлодиспластичні синдроми (МДС), групу захворювань кісткового мозку, що спричиняють його недостатність. Цей день, що відзначається 25 жовтня, об’єднує світову спільноту пацієнтів, пацієнтські групи та професіоналів, щоб підтримати людей, які живуть з мієлодиспластичним синдромом.

Мієлодиспластичні синдроми (МДС) – це група різноманітних захворювань кісткового мозку, при яких кістковий мозок не виробляє достатньо здорових клітин крові. Це вважається різновидом раку крові, і люди, які страждають на нього, можуть відчувати цілий ряд симптомів, включаючи втому через анемію, легке утворення синців і кровотеч, а також підвищений ризик інфекцій.

Основний метод діагностики мієлодиспластичного синдрому – дослідження крові. При МДС можливе зниження як одного показника, так і сукупності. Діагноз ставлять тільки при стійкій (не менше півроку) цитопенії, якщо не знайдені інші причини. Якщо виникає підозра на мієлодиспластичний синдром, роблять трепанобіопсію і пункцію кісткового мозку. Отриманий біоматеріал піддають гістологічному і цитологічному дослідженню.1

Значення події

Основними цілями Всесвітній день обізнаності про мієлодиспластичний синдром є:

  • Підвищення обізнаності. Висвітлюючи проблеми та досвід людей, які живуть з мієлодиспластичним синдромом, цей день має на меті проінформувати громадськість про цей стан та його наслідки.
  • Сприяти підтримці. Життя з мієлодиспластичним синдромом може бути складним як фізично, так і емоційно. Цей день є платформою для згуртування підтримки постраждалих людей, забезпечуючи їм доступ до необхідних ресурсів та догляду.
  • Об’єднуючи пацієнтів, осіб, які доглядають за ними, медичних працівників та адвокатів, Всесвітній день розповсюдження інформації про мієлодиспластичний синдром сприяє зміцненню почуття спільноти, гарантуючи, що ніхто не повинен стикатися з проблемами цієї хвороби наодинці.2

Поточна статистика

Річна захворюваність у Європі складає 4–5/100 000, а у віковій групі >70 років – 40–50/100 000. Медіана віку захворювання становить 65–75 років. Чоловіки хворіють у ≈2 рази частіше від жінок.3

За оцінками, зараз у Сполучених Штатах з МДС живуть 60 000 людей. Однак останні дані свідчать про те, що рівень захворюваності та поширеності може бути набагато вищим, ніж передбачалося раніше.

Схожі події
✔️ Всесвітній день множинної мієломи
✔️ Всесвітній день донора кісткового мозку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://spizhenko.clinic/uk/blog-uk/miielodisplastichnij-sindrom-prichini-simptomi-likuvannja []
  2. https://www.mds-foundation.org/event/mds-world-awareness-day-4/ []
  3. https://empendium.com/ua/manual/chapter/B72.VI.F. []
Позначки:
Copy link