Всесвітній день множинної мієломи

Всесвітній день множинної мієломи

Всесвітній день множинної мієломи (World Multiple Myeloma Day) або Всесвітній день боротьби з множинною мієломою відзначається щорічно 5 вересня, має на меті підвищити обізнаність про цю хворобу та спирияти боротьбі з нею.

Множинна мієлома – це рак, який вражає плазматичні клітини кісткового мозку і становить приблизно 1% всіх онкологічних захворювань у світі. Незважаючи на його поширеність, багато пацієнтів і медичних працівників стикаються зі значними перешкодами в діагностиці та лікуванні захворювання.

Більшості пацієнтів діагноз ставлять пізно, і вони стикаються з тривалим часом очікування лікування, обмеженістю доступу до ефективних інноваційних методів лікування тощо.

  • Поширеність множинної мієломи коливається від 2 до 4 випадків на 100 000 осіб. Чоловіки страждають від неї частіше за жінок у співвідношенні 1,6:1, середній вік пацієнтів – 65 років.
  • У людей негроїдної раси хвороба зустрічається вдвічі частіше, ніж у європеоїдної.
  • Причини виникнення захворювання залишаються незрозумілими, але розглядають вплив генетичних, хромосомних чинників, вплив радіації та хімікатів.

Симптоми множинної мієломи

  • Серед найчастіших симптомів виділяють стійкі болі в кістках (переважно в спині або грудях), проблеми з функцією нирок і повторювані бактеріальні інфекції.
  • Проте в більшості випадків діагноз ставиться на основі стандартних лабораторних аналізів, які вказують на підвищений вміст білка в крові, наявність білка в сечі або незрозумілу анемію і проблеми з нирками.
  • Важливо враховувати, що анемія може бути основною причиною діагностики. У рідкісних випадках можуть проявлятися симптоми, пов’язані з підвищеною в’язкістю крові. До інших типових проявів належать нейропатія, синдром зап’ястного каналу, кровотечі, ознаки підвищеного рівня кальцію в крові та проблеми з функцією нирок.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями
✔️ Всесвітній день нарциса
✔️ Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день боротьби з розсіяною мієломою нагадує необхідність підвищення обізнаності, сприяння своєчасній діагностиці та доступу до системи охорони здоров’я, проведення досліджень і співпраці для поліпшення життя людей, які страждають на цю хворобу.

Позначки:
Copy link