Всесвітній день обізнаності про розщеплення хребта та гідроцефалію

Всесвітній день обізнаності про розщеплення хребта та гідроцефалію

Всесвітній день обізнаності про розщеплення хребта та гідроцефалію (World Spina Bifida and Hydrocephalus Day)- це щорічний захід, спрямований на підвищення обізнаності та розуміння двох важливих медичних станів: розщеплення хребта та гідроцефалії. Цей день, що відзначається 25 жовтня, також наголошує на захисті та просуванні прав людей, які живуть з цими захворюваннями.

Spina Bifida (розщеплення хребта ) – це дефект нервової трубки, який виникає, коли хребет і спинний мозок формуються неправильно, що призводить до розриву хребта. З іншого боку, гідроцефалія – це стан, при якому в мозку накопичується спинномозкова рідина, що спричиняє підвищений тиск всередині черепа.

Обидва стани можуть створювати значні проблеми для постраждалих людей, впливаючи на їхнє повсякденне життя і вимагаючи спеціалізованої медичної допомоги та втручань.

Тема 2023 року: “Доступність для всіх”

Тема Всесвітнього дня боротьби з розщепленням хребта та гідроцефалією у 2023 році – “Доступність для всіх”. Ця тема підкреслює важливість забезпечення рівного доступу людей з розщепленням хребта та гідроцефалією до можливостей, послуг і ресурсів. Наголошуючи на доступності, кампанія має на меті створити більш інклюзивне суспільство, де кожен, незалежно від свого стану здоров’я, може вести повноцінне життя.1

Цілі Всесвітнього дня обізнаності про розщеплення хребта та гідроцефалію

Основною метою Всесвітнього дня обізнаності про розщеплення хребта та гідроцефалію є:

  • Підвищити обізнаність. Проливаючи світло на розщеплення хребта та гідроцефалію, цей день має на меті проінформувати громадськість про ці стани, їхні причини та проблеми, з якими стикаються люди, що страждають на ці захворювання.
  • Просування прав. Адвокація відіграє вирішальну роль у забезпеченні дотримання прав людей зі Spina Bifida та гідроцефалією. Це включає доступ до медичної допомоги, освіти та можливостей для особистого та професійного зростання.
  • Цей день є платформою для людей, організацій та спільнот по всьому світу, щоб зібратися разом, поділитися своїм досвідом та спільно працювати над створенням більш інклюзивного середовища та підтримки.

Схожі події
✔️ Всесвітній день хребта
✔️ Всесвітній день анкілозуючого спондиліту

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.worldspinabifidahydrocephalusday.com/ []
Позначки:
Copy link