Міжнародний день дипломатів

Міжнародний день дипломатів

Міжнародний день дипломатів (International Day of Diplomats) – це щорічна подія, яке відзначає життєво важливу роль дипломатів у підтримці миру в усьому світі та сприянні міжнародному співробітництву. Визнаний у всьому світі, цей день слугує даниною невтомним зусиллям дипломатів, які орієнтуються в складних геополітичних просторах задля сприяння взаєморозумінню та злагоді між народами.

Історія та значення Дня дипломатів

Вперше Міжнародний день дипломатів відзначили 24 жовтня 2017 року в Бразилії. Ця ініціатива була запропонована індійським дипломатом Абхаєм К, щоб вшанувати дипломатів з усіх країн, які відіграють незамінну роль у підтримці миру в усьому світі. З тих пір цей день набрав обертів, і святкування відбуваються в різних столицях світу.1

Дипломати часто працюють за лаштунками, ведучи переговори про укладення договорів, вирішуючи суперечки і гарантуючи, що міжнародні відносини залишатимуться доброзичливими. Їх робота має вирішальне значення для запобігання конфліктам і забезпечення спільної роботи націй заради спільного блага. Міжнародний день дипломатів слугує нагадуванням про їхній неоціненний внесок і необхідність підтримувати та визнавати їхні зусилля.

Глобальні святкування

Цей день відзначається різноманітними подіями та заходами по всьому світу:

  • У 2017 році в Бразиліа в урочистостях з нагоди інавгурації взяли участь дипломати з таких країн, як Бангладеш, Франція, Гана, Індія, Ізраїль, Італія, Мексика, Південна Африка, Туреччина та Франція.
  • У Ломе в 2017 році цю подію відзначили дипломати з Бразилії, Франції та Європейського Союзу.
    Третій Міжнародний день дипломата відзначили в Антананаріву, Мадагаскар, за участі послів і дипломатів зі США, Європейського Союзу, Африканського Союзу, Індії, Південної Кореї, Алжиру, Туреччини, Росії, Єгипту, Ватикану та Швейцарії.
  • Четвертий і п’ятий Міжнародний день дипломата відзначався в усьому світі: дипломати, знаменитості і широка громадськість брали участь у різних заходах і ділилися повідомленнями в соціальних мережах, використовуючи такі хештеги, як #InternationalDiplomatsDay і #ServingPeopleGlobally.2

Міжнародний день дипломатів підкреслює важливість дипломатії у сучасному світі. Як посли миру та порозуміння, дипломати відіграють вирішальну роль у формуванні глобальних наративів та забезпеченні гармонійного співіснування націй.

Схожі події
✔️ Міжнародний день багатосторонності і дипломатії заради миру
✔️ День працівників дипломатичної служби України

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/International_Day_of_Diplomats []
  2. https://undof.unmissions.org/diplomats-day []
Позначки:
Copy link