День комп’ютерника

Всесвітній день комп’ютера

Щорічно 15 лютого увесь світ відзначає Всесвітній день комп’ютера (World Computer Day) – електронно-обчислювальної машини, без якої неможливо уявити життя сучасної людини.

Історія створення Всесвітнього дня комп’ютера

Дата святкування обрана на честь створення першого електронного комп’ютера (він отримав назву ENIAC), який ввели до ладу 15 лютого 1946 року. ENIAC розробили спеціально для армії, а саме – для обрахунку балістичних таблиць.

Всесвітній день комп’ютера – це всесвітнє святкування позитивних переваг комп’ютерів, яке відзначається щороку. ENIAC – перший у світі повністю електронний, програмований комп’ютер.

Долучайтесь до відзначення події, розміщуючи інформацію про своє святкування в соціальних мережах і використовуйте хештег #WorldComputerDay. Інформаційна підтримка події здійснюється на сайті https://worldcomputerday.org/

Тож, 15 лютого перетворилося на професійне свято комп’ютерників – людей, які знаються на цій техніці. В Україну Всесвітній день комп’ютера прийшов у 2009 році.

Цікавий факти про комп’ютер

  • Сучасні комп’ютери мають в сотні разів більшу обчислювальну потужність, ніж комп’ютер, за допомогою якого була здійснена посадка космічного корабля з астронавтами на Місяць.
  • Перші машини мали мізерний обсяг пам’яті – приблизно 16 кілобайтів.
Copy link