День Незалежності Литви

День Незалежності Литви

16 лютого 1918 р. управління Литви підписало декларацію про незалежність, проголосивши суверенітет Литовської держави. Литовська держава утворилася ще в 13-го століття, однак в 16 ст увійшла в унію з Польщею, а з кінця 18-го століття була анексована Російською Імперією. Під час Першої світової війни Німеччина окупували цей регіон і зберігала контроль до 1917 року. То ж лише у лютому 1918 року Незалежність Литви було знову відновлено. Можна було б очікувати гучного свята з цього приводу, однак, більшість простих литовців зовсім не знали про це. Публікація закону про незалежність довгий час була заборонена керівництвом німецької армії, яка була на той час іще перебувала на території Литві. 

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Литву

цікаві факти про литву

Можна сказати, що справжня незалежність Литви настала лише з поразкою Німеччини у Першій світовій війні восени 1918 р. Тільки тоді незалежність Литви стала реальністю.

Протягом цього дня громадський транспорт у Вільнюсі  безкоштовний, тож це гарна можливість подорожувати містом. Безкоштовний також вхід у відомий палац великих князів, у якому можна відвідати освітні програми та фотовиставки, присвячені цій події. Литовці одягаються у національні кольори, відбувається церемонія підняття прапора та звернення Президента Литовської Республіки до громадян та гостей міста. Це той урочистий день, день коли весь литовський народ випромінює гордість за свій народ і державу.

Схожі події: День Незалежності Естонії та День Незалежності Латвії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link