Всесвітній день інформаційної архітектури

Всесвітній день інформаційної архітектури

Всесвітній день інформаційної архітектури (World IA Day) з 2012 року відзначається у першу суботу березня . За підтримки Інституту інформаційної архітектури та засновника урочистості Річарда Вурмана подію святкують працівники цієї області щорічно. Інформаційна архітектура тісно пов’язана з ІТ. Це поняття означає графічну структуру даних, що ґрунтується на інформаційних технологіях.

Всесвітній день інформаційної архітектури – це один день на рік, коли спільнота збирається на глобальну конференцію, яку курують і організовують волонтери з усього світу, щоб провести і заохотити розмови про інформаційну архітектуру.1

У 2025 році Всесвітній день інформаційної архітектури відзначається 1 березня.

Цікаві події:
🖥 День веб-майстра
🖥 Всесвітній день комп’ютерної грамотності
🖥 День очищення віртуального робочого столу на комп’ютері
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Всесвітнього дня інформаційної архітектури

Вперше Всесвітній день інформаційної архітектури був започаткований у 2012 році як одноденний щорічний захід, що проводився в десятках локацій по всьому світу, і був організований Інститутом інформаційної архітектури (IA Institute). Ідея створення одноденного свята, присвяченого просуванню практики та освіти в галузі інформаційної архітектури, належить Еббі Коверт і Дену Клину. Ключовим моментом тут було створення чогось, що було б для спільноти. Вони сподівалися розширити можливості нових лідерів і сприяти розвитку дискурсу про зростаючу і, на той час, суперечливу дисципліну. Сьогодні вона продовжує залишатися флагманською глобальною подією у спільноті.

Всесвітня асоціація інформаційної архітектури (World Information Architecture Association, WIAA) проводить Всесвітній День інформаційної архітектури та підтримує глобальні ініціативи з поширення практики інформаційної архітектури. WIAA об’єднує локальні спільноти та проводить найбільшу глобальну конференцію з інформаційної архітектури.

Завдання та мета

Всесвітня асоціація інформаційної архітектури прагне розширювати можливості місцевих спільнот та лідерів, які поділяють спільну мету викладання, навчання та формування майбутнього інформаційної архітектури. Наша місія – поширювати практику інформаційної архітектури:

  • Створювати та об’єднувати глобальну спільноту прихильників та практиків внутрішнього аудиту
  • Популяризація ролі внутрішнього аудиту в різних сферах
  • Надавати ресурси для навчання та професійного розвитку
  • Залучати науковців та професіоналів у сфері внутрішнього аудиту до досліджень та розробок
  • Дізнатися про рішення стати професійною асоціацією

Що таке інформаційна архітектура?

Визначення поняття “інформаційна архітектура” є постійною темою для обговорення в цій спільноті. Для дисципліни, яка зосереджена на тому, щоб зробити речі простими для розуміння, інформаційна архітектура, безумовно, не робить це легко.

Всесвітня асоціація інформаційної архітектури запрошує до відкритих розмов про те, що таке інформаційна архітектура, щоб підтримувати екосистему навчання та співпраці.

Розподіл інформації

У результаті роботи у цій сфері повинні бути створені макети навігації по сайту, його карти, аудит контенту та таксономія. Всі дані структуровано об’єднані так, щоб користувач міг легко зорієнтуватися у них та знайти усе необхідне за декілька секунд. ІА – це частина інтерфейсу користувача. Без чіткого розподілу інформації ніхто не зможе розібратися з тим потоком даних, що створюється щохвилини. Інформаційна архітектура дозволяє швидко та ефективно відбирати необхідний контент, використовуючи просту та зрозумілу навігацію.

Коли будемо відзначати Всесвітній день інформаційної архітектури?

РікДатаДень
20242 березняСубота
20251 березняСубота
20267 березняСубота
20276 березняСубота
20284 березняСубота
  1. https://www.worldiaday.org/ []
Позначки:
Copy link