Всесвітній день гуманітарних дій

Всесвітній день гуманітарних дій

Всесвітній день гуманітарних дій (World Humanitarian Action Day), який відзначається щороку 19 жовтня, – це день, присвячений виявленню вдячності та поваги до активістів і героїв гуманітарної справи. Це заклик до глобального прояву громадської підтримки гуманітарної діяльності, особливо тоді, коли керівні органи не справляються зі своїми обов’язками. Цей день вшановує тих, хто віддав своє життя, рятуючи інших, і заохочує людей по всьому світу приєднуватися до гуманітарних організацій і ставати активними посланцями гуманності. Ця подія пов`язана з Всесвітнім днем гуманітарної допомоги у серпні та закликає до дій та активності у гуманітарній діяльності.

Всесвітній день гуманітарних дій присвячений воїнам та активістам на передовій, які попри труднощі та небезпеку, ризикують, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Хоча заклик до гуманного світу залишається першорядним, цей день в першу чергу вшановує волонтерів, працівників та допоміжний персонал, які пожертвували своїм життям заради цієї справи.

Гуманітарна діяльність визначається своєю місією підтримувати людську гідність, полегшувати страждання і рятувати життя без огляду на расу, стать, етнічне походження, політичну приналежність чи релігію. Ця діяльність служить найбільш вразливим верствам населення, допомагаючи їм повернутися до нормального життя після пережитих складних надзвичайних ситуацій, стихійних лих або воєн.

Як відзначити Всесвітній день гуманітарних дій

 • Станьте волонтером у благодійному фонді, організації допомоги або притулку. Багато глобальних і місцевих організацій завжди потребують волонтерів.
 • Співпрацюйте зі своєю громадою для вирішення місцевих проблем. Вам не обов’язково перебувати в зоні активних бойових дій, щоб змінити ситуацію на краще.
 • Пожертвуйте кошти. Багато гуманітарних організацій покладаються на пожертви для продовження своєї роботи. Також можна пожертвувати їжу, житло, одяг, гроші або медикаменти.

Провідні міжнародні організації, що надають гуманітарну допомогу

 • ЮНІСЕФ
  Найбільша дитяча благодійна організація, яка займається наданням медикаментів, їжі та притулку для дітей.
 • Міжнародний комітет порятунку (IRC)
  Провідна організація для вразливих біженців, що забезпечує безпеку та реабілітацію протягом майже 80 років.
 • Червоний Хрест
  Реагує на стихійні лиха в усьому світі та допомагає постраждалим
 • Всесвітня продовольча програма
  Надає продовольчу допомогу майже 115 мільйонам людей у понад 80 країнах світу.

Схожі події
✔️ Всесвітній день гуманітарної допомоги
✔️ Міжнародний день волонтера заради економічного та соціального розвитку
✔️ Міжнародний день благодійності
✔️ Всесвітній день пожертвувань

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link