Всеукраїнський день відповідальності людини

Всеукраїнський день відповідальності людини

День відповідальності людини є новим і важливим державним святом України, яке відзначається щорічно 19 жовтня.1 Це свято має на меті підвищення рівня відповідальності серед громадян та вшанування пам’яті видатного українця Богдана Гаврилишина.

Історія виникнення

Влітку 2021 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини». Ініціатива встановлення цього дня належить Фонду родини Богдана Гаврилишина. Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні, дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році він створив «Декларацію відповідальності людини», де відобразив різні рівні відповідальності.2

Богдан Гаврилишин (вид-во ПУЛЬСАРИ)

Значення свята

Всеукраїнський День відповідальності людини відзначається у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.

Як долучитися до відзначення

Є різні способи, якими можна долучитися до відзначення цього важливого дня:

  1. Інтернет-флешмоб «Я – відповідальність»: розповісти у соціальних мережах про своє розуміння відповідальності.
  2. Інтернет-флешмоб «5 відповідальних друзів»: вказати п’ять найбільш відповідальних друзів у соцмережах та розповісти, чому вони такі.
  3. Поширення інформації про День відповідальності людини серед друзів та колег.

День відповідальності людини є нагадуванням для кожного з нас про важливість бути відповідальними в усіх своїх діях. Це також день, коли ми можемо вшанувати пам’ять видатних особистостей, які зробили значний внесок у розвиток суспільства.3

Схожі події
✔️ День гідності та свободи
✔️ День Конституції України

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1705-IX#Text []
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/Деньвідповідальностілюдини []
  3. https://bhfamily.org/human-responsibility-day/ []
Позначки:
Copy link