Всесвітній день гідності

Всесвітній день гідності

Всесвітній день гідності (Global Dignity Day) – це всесвітня ініціатива, яка має на меті надихнути та навчити молодь усвідомлювати власну гідність, цілі та спільну людяність, яка об’єднує всіх людей на планеті. Цей день, який відзначається щорічно в третю середу жовтня, підкреслює принцип, що кожна людина заслуговує на гідне життя.

Витоки та засновники

Всесвітній день гідності бере свій початок у 2005 році, коли він був вперше запроваджений на Всесвітньому економічному форумі. Цей день, а також пов’язану з ним міжнародну неприбуткову організацію “Глобальна гідність”, заснували три впливові особи: Кронпринц Норвегії Хокон, американський підприємець Джон Брайант (засновник і головний виконавчий директор Operation HOPE) та фінський письменник і філософ, професор Пекка Гіманен.

Вперше цей день був відзначений у 2008 році і з тих пір його значення зросло, а святкування відбуваються у більш ніж 80 країнах світу.

Основні принципи та місія

Основна місія Всесвітнього дня гідності полягає в тому, щоб прищепити молодим людям “позитивне, інклюзивне і взаємопов’язане почуття цінності”. День слугує платформою для подолання соціальних і культурних розривів, спрямовуючи дітей, підлітків і старшокласників на особисте та суспільне зростання. Основна ідея полягає в тому, що кожна людина має рівну і невід’ємну цінність, і таке розуміння гідності сприяє інклюзії, рівності та більшому усвідомленню нашої спільної людської сутності.

У Всесвітній день гідності організовуються різноманітні освітні та громадські заходи. У деяких регіонах спікери, в тому числі лідери громад, діляться особистим досвідом, пов’язаним з гідністю, охоплюючи теми самоповаги, амбіцій, наполегливої праці та досягнень. Ці спікери можуть походити з різних прошарків суспільства та професій, але вирішальне значення має їхній погляд на життя та цінність гідності.

Студентам часто пропонують обговорити, що для них означає гідність, і поділитися особистими історіями. У деяких випадках вони пишуть листи до своїх майбутніх “я”, описуючи свої прагнення та цілі. Ці листи потім повертаються до них наступного Глобального дня гідності, що дозволяє їм поміркувати про своє зростання і досягнення.

У Глобальному дні гідності беруть участь сотні тисяч людей по всьому світу. Організація “Глобальна гідність” надає безліч ресурсів, включаючи навчальний досвід, ідеї навчальних програм, набори інструментів і багато іншого, щоб полегшити організацію семінарів гідності або заходів, присвячених Всесвітньому дню гідності. Ці заходи можуть відбуватися в різних місцях, від класів і громадських центрів до таборів для біженців. Бачення організації полягає в тому, щоб побудувати світ, де перемагають розуміння, співчуття і любов.

Всесвітній день гідності нагадує про невід’ємну цінність, якою володіє кожна людина. Сприяючи створенню атмосфери взаємної поваги, розуміння та спільної людяності, цей день має на меті створити інклюзтвний та співчутливий світ, в якому кожна людина визнає свою цінність та цінність інших.

У 2023 році Всесвітній день гідності відзначається 18 жовтня.
Схожі події
✔️ День «Нуль дискримінації»
✔️ Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв
✔️ День гідності та свободи
✔️ День гордості та гідності аутиста

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link