Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля

Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля

Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля відзначають щороку у першу неділю червня. Дату запроваджено у зв’язку з необхідністю поширення інформації про захворювання шкіри – гідраденіт, яке діагностують у 1% жінок та чоловіків від всього населення планети. Заходи призначені для того, щоб привернути увагу до захворювання та підвищити обізнаність й поінформованість людства.

У 2024 році Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля відзначається 2 червня.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса
✔️ Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
✔️ Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що це за захворювання – Вернейля?

Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля започатковано у 2012 році. Важливу дату офіційно святкують за ініціативи Французької асоціації досліджень гідраденіту.

Маловідома хвороба шкіри у більшості пацієнтів діагностується вже у хронічній стадії розвитку. Гідраденіт проявляється абсцесами та болючими затвердіннями на шкірі, що викликані запаленням потових залоз. При хворобі Вернейля, яка у медицині називається супуративним гідраденітом, на шкіряних покровах утворюються нориці, інверсні вугрі, запалені вузли та абсцеси в основному під пахвами, в області грудної клітини та паху.

Важливість поінформування про хворобу Вернейля

  • Оскільки хворобу Вернейля часто діагностують неправильно, день боротьби із захворюванням сприяє поінформованості людей. Хоча гідраденіт не несе смертельної небезпеки, але оцінюється представниками медицини як більш важка хвороба, ніж псоріаз чи екзема.

Наразі відбуваються наукові дослідження щодо виявлення зв’язку між генетичними особливостями людини та виникненням цього захворювання шкіри. У пацієнтів спостерігаються депресія, тож психологічна підтримка хворих на гідраденіт є дуже важливою.

Коли будемо відзначати Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля?

РікДатаДень
20242 червняНеділя
20251 червняНеділя
20267 червняНеділя
20276 червняНеділя
20284 червняНеділя

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link