Всесвітній день анестезіолога

Перше успішне застосування анестезії під час операції відбулося у Бостоні, що в США, 16 жовтня 1846 р. Хірург та дантист Томас Мортон використав інгаляцію діетилового ефіру для створення загального наркозу при видаленні підщелепної пухлини. Саме цю дату згодом було обрано для щорічного відзначення Всесвітнього дня анестезіолога.

Схожі події:
🩺 День хірурга
🩺 День лікаря ультразвукової діагностики
🩺 День жінки-лікаря

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Анестезія в історії медицини

В історії медицини це відкриття вважається однією із найважливіших подій, яка дозволяє проводити безболісне хірургічне втручання. Святкування підкреслює важливу роль спеціалістів у цій сфері медицини для безпечних та ефективних реанімаційних заходів.

У понад 150 країнах функціонують 134 спілки, які об’єднані у Всесвітню федерацію та представляють інтереси анестезіологів.


Сьогодні професія затребувана – у 70 країнах на 100 тис. осіб припадає тільки 5 лікарів-анестезіологів. Загалом у світі не вистачає понад 136 тис. спеціалістів.

Ще у I ст. до н.е. питанням знеболювання цікавився давньогрецький лікар Діоскорид. У роки правління римського імператора Нерона Діоскорид виявив, що виготовлені ліки з отруйної рослини мандрагори, які мають заспокійливі та снодійні властивості, зменшують чутливість до болю та допомагають успішно проводити операції пораненим воїнам, збільшуючи шанси на їх одужання. Саме йому належить перше застосування терміну «анестезія».


Позначки:
Рекомендовано
День втраченої дитини відзначається 15 жовтня з 1988 року. Дату…