День хірурга

День хірурга

Третя субота вересня визнана Днем хірурга в Україні. Важко згадати більш складну та важливу професію, ніж рятування життя людей за допомогою своїх рук та медичних інструментів. В цей вітання усім хірургам України та низький уклін за їх працю та мужність!

У 2023 році День хірурга припадає на 16 вересня.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день анестезіолога
🩺 Всесвітній день серця
🩺 Міжнародний день операційної медичної сестри

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета Дня хірурга

Це свято є нагадуванням про те, що поряд з нами живуть герої, які кожного дня виконують свою роботу, не вимагаючи похвал та нагород. На жаль, деяким з них доводиться працювати в дуже складних умовах, коли не вистачає ліків та інструментів. В цей день лікарі-хірурги підіймають важливі питання забезпечення сфери медицини необхідною апаратурою та препаратами, без яких надавати дієву допомогу неможливо.

День хірурга в історії

Перша зафіксована згадка про хірургію датується VI сторіччям нашої ери. В той час цю роботу виконували цирульники. Операції були не складними, але дуже болісними, тому пацієнтів треба було жорстко фіксувати. Все змінилося в XIX столітті, коли з’явилася анестезія. Після цього хірургія почала розвиватися стрімкими темпами. 

Зараз на допомогу хірургам приходять новітні технології, які дозволяють проводити операції на головному мозку та очах, робити пересадку органів та окремих тканин.

Позначки:
Copy link