День втраченої дитини

Щорічно 15 жовтня у світі проходять заходи до Міжнародного дня втраченої дитини. Цю дату також називають Днем пам’яті по втраченій дитині під час вагітності або ненародженому немовляті.

Схожі події:
🥀 Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії
🥀 День зниклих безвісти дітей
🥀 Міжнародний день «чайлдфрі»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Дня втраченої дитини

До вшанування втрачених дітей в цей день долучилися мешканці Франції, Італії, Канади, Сполучених Штатів, Великобританії та інших країн. Меморіальна дата присвячена пам’яті немовлят, які не народилися через викидні, загинули через синдром раптової дитячої смерті, мертвонароджених дітей та малюків, що померли з інших причин.

Пам’ятна дата була запроваджена в 1988 році президентом США Р. Рейганом. Він видав указ, згідно з яким жовтень було оголошено місяцем вшанування мертвонароджених дітей та немовлят, втрачених під час вагітності чи пологів. Цей указ сприяв створенню масштабного суспільного руху, дії якого призвели до проголошення 15 жовтня 2002 року Міжнародним днем втраченої дитини. Меморіальну дату почали відзначати щороку. Спочатку у заходах взяли участь 20 американських штатів, а пізніше до ініціативи приєдналися інші штати та країни.

Позначки:
Copy link