Всесвітній день продовольства

16 жовтня 1945 року Генеральна Асамблея ООН заснувала Продовольчу та сільськогосподарську організацію (ФАО). Основним її завданням є позбавлення світу від голоду шляхом висвітлення проблем розвитку сільського господарства, яке спроможне покращити становище вразливих верств населення.

Схожі події:
🏚 Всесвітній день боротьби проти бідності
🏚 Міжнародний день допомоги бідним

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

З метою поширення інформації щодо світової продовольчої кризи та посилення згуртованості міжнародної спільноти у боротьбі з нею, у 1979 р. ФАО подала ідею встановити Всесвітній день продовольства, який вирішили відзначати щорічно в день заснування організації – 16 жовтня.

Цікаво знати

  • Понад 130 країн перебувають під опікою міжнародної організації, у складі якої нараховується 194 держави-учасниці.
  • Нестача продовольчих ресурсів внаслідок економічного спаду, політичних конфліктів та змін клімату призводить до збільшення масштабів голоду.
  • FAO розробляє програми, які сприяють підвищенню рівня продовольчої безпеки, що забезпечує надання допомоги регіонам, які знаходяться на межі голоду.
  • За даними ООН, близько 700 млн людей (9%) населення світу щодня живе у злиднях та з відчуттям голоду, а 2 млрд – страждає від недостатнього харчування.
  • Близько 380 млн людей, що голодують, проживає в Азії, а чверть мільярда людей потерпає від злиднів у Африці.
  • В результаті нерегулярного та неповноцінного харчування понад 140 млн дітей у перші п’ять років відстають у розвитку, з яких 3/4 малюків проживає у південних регіонах Азії та в Африці.
Позначки:
Copy link