Всесвітня неділя причастя

Всесвітня неділя причастя

Всесвітня неділя причастя (World Communion Sunday) – це унікальне свято, яке відзначається кількома християнськими конфесіями в першу неділю жовтня кожного року. Це день, який сприяє християнській єдності та екуменічній співпраці, зосереджуючись на дотриманні Євхаристії, і служить нагадуванням про взаємозв’язок усіх громад у Тілі Христовому.

Екуменізм — ідеологія та рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій. Екуменічний рух ставить перед собою завдання: краще пізнати всі Церкви і їхнє вчення, звертаючи увагу на об’єднувальні елементи утворити основу спільного практичного діяння, прямуючи до єдності, яку проповідував Христос.1

Витоки та історія

Всесвітня Неділя Причастя була започаткована в 1933 році Х’ю Томсоном Керром, який служив у пресвітеріанській церкві Шейдісайд. Традиція була задумана як спроба об’єднати церкви в служінні християнської єдності, надаючи як натхнення, так і інформацію та підкреслюючи важливість Церкви Ісуса Христа. Вона була прийнята Пресвітеріанською Церквою США в 1936 році і згодом поширилася на інші деномінації. До 1940 року Федеральна рада церков на чолі з Джессі Мореном Бадером схвалила і почала просувати його в християнських церквах по всьому світу2.

У 2023 році Всесвітня неділя причастя відзначається 1 жовтня.
Схожа подія

✔️ Свято Тіла і Крові Христових у західних християн
✔️ Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин
✔️ Свято людського світла

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Значення і святкування

Всесвітня Неділя Причастя пропонує громадам особливу можливість пережити Святе Причастя в контексті глобальної спільноти вірян. Це день, коли християни в кожній культурі ламають хліб і п’ють чашу, щоб згадати і затвердити Христа як Главу Церкви, визнаючи, що вони є частиною всього тіла віруючих. Святкування може відбуватися у величному соборі, глинобитній хатині, просто неба на вершині пагорба, в домі зборів або вітрині магазину, причому християни святкують літургію причастя стільки разів, скільки існує громад3.

У Всесвітню Неділю Причастя Об’єднані Методисти, разом з іншими деномінаціями та віруючими по всьому світу, беруть участь у причасті, щоб визнати свою єдність в Ісусі Христі. Цей універсальний та інклюзивний зв’язок лежить в основі спеціальних пожертвувань на Всесвітню Неділю Причастя, які підтримують студентів різних рас та етнічних груп у досягненні їхніх освітніх цілей та перетворенні спільнот. Ці пожертви надають стипендії та гранти, продовжуючи надавати стипендії, гранти, наставництво та тренінги для розвитку лідерства4.

Як долучитися до Всесвітньої неділя причастя?

Для збагачення недільного богослужіння Всесвітнього Причастя можна використовувати різні заходи та ресурси, наприклад, використовувати кілька хлібів, випечених членами громади за міжнародними рецептами, залучати дітей до випікання хліба для причастя, використовувати різні види хліба та чаш, демонструвати зображення християн з усього світу, які беруть участь у служінні та поклонінні. Крім того, громади можуть запрошувати спікерів з різних культур, проводити місіонерські ярмарки, розвивати іноземне партнерство і використовувати літургії церков-партнерів, щоб нагадати про глобальну спільноту віри.

Неділя Всесвітнього Причастя – це глибокий досвід поклоніння і час для того, щоб дізнатися більше про таку різноманітну спільноту вірян. Вона підкреслює важливість християнської єдності та співпраці, дозволяючи віруючим з різних деномінацій та культурного походження зібратися разом у спільному святкуванні Євхаристії. Цей день нагадує про глобальний взаємозв’язок усіх громад у Тілі Христовому та спільну відданість християнським цінностям і принципам.

  1. https://uk.wikipedia.org/wiki/Екуменізм []
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/World_Communion_Sunday []
  3. https://www.globalministries.org/worship-resources/world-communion-sunday/ []
  4. https://www.umc.org/en/content/world-communion-sunday-ministry-article []
Позначки:
Copy link