Свято Тіла і Крові Христових у західних християн

Свято Тіла і Крові Христових у західних християн

Свято Тіла та Крові Христових відзначається на одинадцятий день після П’ятидесятниці чи на 60 день після Великодня, завжди припадає на четвер після Трійці, отже кожного року відзначається у різні дати. У цей день християни-католики відвідують церкву, де святять вінки, які слугують оберегом для хатин. 

У 2024 році Свято Тіла і Крові Христових у західних християн відзначається 30 травня.

Вознесіння Господнє у західних християн
Трійця за західним обрядом

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Свята Євхаристія – це і є прийняття Тіла та Крові Христа. Вона вважається святим даром, що залишив Ісус у своїй церкві. У 1267 року свято було визнано церквою. Хоча воно має суто релігійне значення, багато європейських країн стало вважати його народним. 

В наші дні в цей день поєднуються церковні церемонії та розважальні заходи та обряди. Одна з найвідоміших традицій – розкидання пелюсток квітів, коли відбуваються процесії. Але найголовнішою справою для християнина у цей день є відвідування храму та прийняття покаяння, святе причастя.

Деколи свято переносять з четверга на неділю, щоб якомога більше вірян змогло відвідати церемонію. Державним святом та неробочим днем ця дата є у Бразилії, Австрії, Хорватії, Польщі та ще деяких країнах.

Позначки:
Copy link