Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин

Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин

Що це за подія?

Щороку з 1 по 7 лютого увесь релігійний світ на нашій планеті відзначає Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин (World Interfaith Harmony Week). Мета цього заходу – побудувати толерантні та доброзичливі відносини між різними віросповіданнями та конфесіями, попри різні погляди та вірування.

Схожі події:
🙏 Всесвітній день релігії
🙏 Міжнародний день буддизму
🙏 Міжнародний день Біблії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин?

Тиждень міжконфесійної гармонії, що відзначається громадами різних конфесій у всьому світі, був запроваджений спеціальною Резолюцією ООН в 2010 році. Ініціаторами його впровадження були король Йорданії Абдалла II ібн Хусейн аль-Хашими та принц Йорданії Газі бен Мухаммед.

Засідання Генеральної Асамблеї ООН, на якому було прийнято рішення запровадити цей тиждень, відбулася восени 2010 року. Під час дебатів представники країн членів ООН дійшли згоди про необхідність забезпечити мирні відносини та співпрацю між людьми з різних конфесій. З огляду на це була створена Резолюція, на основі якої тиждень, починаючи з 1-го лютого, проголошено Всесвітнім тижнем гармонійних відносин між різними релігійними конфесіями та представниками різних віросповідань.

В Резолюції також йдеться про те, що усі релігії та конфесійні групи світу зобов’язані дотримуватися принципів толерантності та шанобливого ставлення до послідовників інших, відмінних віросповідань.

Перший тиждень лютого має привернути увагу громадськості до діяльності та зусиль, що докладають лідери різних конфесій та міжконфесійних організацій задля досягнення максимального взаєморозуміння між представниками різних релігій.

Статистика

Левова частка населення нашої планети – це люди, що сповідують певне віровчення. Найпоширенішою у світі є християнська релігія, її послідовники складають 33-35% від усього населення Землі. На другому місці за чисельністю послідовників знаходиться іслам, цю релігію сповідують близько 22-23% населення земної кулі. На наступній сходинці популярності ідуть індуїсти – близько 15% усього земного населення. Чимало на нашій планеті атеїстів, їх кількість також сягає в середньому 15%. Послідовників Будди на Землі – 7% з усіх мешканців нашої планети.

В Україні найбільшу чисельність складають християни різних конфесій.

Як відзначати Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин?

Протягом всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії в різних куточках планети проводяться суспільні заходи, спрямовані на розвиток взаєморозуміння та толерантності між представниками різних віросповідань.

Організація Об’єднаних Націй закликає можновладців та представників громадських організацій у всіх країнах світу забезпечити повну підтримку ідей, що популяризують гармонію, добру волю та толерантність до інших віросповідань і релігій в християнських церквах, юдейських синагогах, ісламських мечетях тощо. Відносини між представниками різних конфесій мають будуватися на загальних заповідях, що проповідуються в кожній релігії, а це пошана до Бога та любов до людини.

В Україні міжконфесійний тиждень проводиться на офіційному рівні за участю Всеукраїнської Ради Релігійних Об’єднань, Держдепартаменту у справах релігії та інших державних та громадських організацій. Проводяться круглі столи, на яких обговорюються питання відносин між представниками різних віросповідань та національностей. На заходи запрошуються репортери, науковці, громадські діячі, керівники різних релігійних громад та інших осіб, для яких питання міжконфесійних відносин є небайдужим. 

Чому важлива ця подія? 

Кожна людина є вільною шанувати свої вірування та традиції своїх предків. Водночас не можна зневажливо ставитися до представників інших конфесій та релігійних поглядів. Україна є досить толерантною країною, в якій представлені різноманітні віросповідання: християнські течії (православні, греко- та римо-католики, протестантські громади), мусульмани, буддисти, прихильники юдаїзму тощо.

Ще одне завдання міжконфесійного тижня – протидія тим силам, що прагнуть розколу та непорозуміння між націями.

Коли будемо відзначати Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин?

РікДатаДень тижня
20211 лютогоПонеділок
20221 лютогоВівторок
20231 лютогоСереда
20241 лютогоЧетвер
20251 лютогоСубота
Позначки:
Copy link