Тиждень роззброєння

Щороку з 24 по 30 жовтня під егідою ООН проводиться Тиждень роззброєння (Disarmament Week).

Схожі події:
🔫 Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми)
🔫 Міжнародний жіночий день за мир і роззброєння
🔫 Міжнародний день знищення зброї

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.День боротьби з поліомієлітом

Історія заснування Тижня роззброєння

Рішення про заснування свята було прийняте на Генеральній Асамблеї ООН у 1978 році. Тоді на порядку денному стояло питання зниження кількості зброї масового знищення, припинення військових конфліктів у деяких регіонах Азії, Америки та Африки, розробка заходів проти тероризму.

Але усі ці проблеми залишалися актуальними і в сучасному світі. Деякі держави проводять розробки ядерної зброї та її нелегальні випробування. Періодично спалахують війни у країнах Близького Сходу, Середньої Азії та на африканському континенті.

Реалії сьогодення ставять під сумнів актуальність цієї події. Вже майже десять років триває війна в України, гинуть як військовослужбовці, так і мирне населення. Україна потребує озброєння і нестача зброї є проблемою для нас та для багатьох країн, що нас підтримують. Зупинити агресора і протистояти злу можна лише збройною відсіччу.

Мета події

Метою його запровадження стала пропаганда припинення гонки озброєнь та донесення до свідомості людства її небезпечності.

  • У тиждень роззброєння представники ООН закликають лідерів країн сідати за стіл переговорів та розв’язувати питання виключно мирним шляхом.
Позначки:
Copy link