Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24 жовтня у світі відзначається день боротьби з поліомієлітом. Його метою є привернення уваги до цього небезпечного захворювання, поширення методів профілактики та підвищення рівня свідомості людей щодо шляхів передачі та впізнавання перших симптомів. Спеціалісти нагадують, що на даний час існує великий перелік країн, де зберігається ризик епідемії поліомієліту через низьку кількість щеплених людей.

  • Не всі знають, що поліомієліт належить до невиліковних хвороб, а попередити його може тільки своєчасна вакцинація. Небезпека недуги полягає у тому, що поліовірус вражає спинний мозок, у результаті чого людину паралізує. 

Лікарі запевняють, що щеплення 95% людей повністю припинить розповсюдження інфекції. Водночас вони попереджують, що зниження кількості щеплень за десять років призведе до масових спалахів хвороби, у результаті яких захворіє та може загинути понад 200 тисяч людей. Тому інформація про поліомієліт повинна поширюватися через медичні та навчальні заклади, ЗМІ. Особливу увагу треба надавати поясненням необхідності щеплень вагітним жінкам та молодим батькам. 

Позначки: