Степанів день

Степанів день

Своєю назвою Степанів день, який відзначається 9 січня, зобов’язаний першому з відомих в історії християнства мученикові – святому Стефану. За те, що він прочитав християнську проповідь в давньому Єрусалимі, його засудили на страту. Сталося це в 34 р. нашої ери.

Схожі події: День пам’яті преподобного Луки Стовпника та День пам’яті преподобного Павла Слухливого

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У слов’янських народів існувала давня традиція саме цього дня укладати угоди між селянами і пастухами на випас останніми худоби в майбутньому сезоні. Звідти навіть повелася приказка – “Степанів день пастуха годує”. Цього дня особливу увагу надавали коням – їх годували і поїли з дорогого посуду, віддаючи їм данину за допомогу по господарству.

У ці дні тривали Святки – було прийнято ходити один до одного у гості, співати колядки, пригощатися печивом та ласощами і бажати гарного врожаю наступного року. 

Обов’язково на столі мало бути присутнім печиво, виконане у формі корів і овець, а також пастухів. Цікаво, що якщо на Степанів день випадав сніг, то незабаром чекали мокрої та неприємної погоди. Однак в такий рік можна було розраховувати на достаток грибів і ягід влітку. Цього дня здавна не можна було ні ткати, ні шити, а чоловікам категорично не можна було брати в руки ножа, навіть кухонного.

Позначки: