Федулів день

Федулів день

Свято святого Феодула прийшло до нас з епохи раннього християнства і відзначається християнами по всьому світу 23 грудня (5 січня). Цей святий був читцем при церкві і став однією з найбільш відомих на той час жертв з боку переслідувачів християнської віри. На пропозицію відректися від неї він обрав смерть, як прояв вічного життя, але зі своїм Богом.

Схожі події: Сильвестрів день та Захарів день. День пам’яті святого пророка Захарія Серповидця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Традиції та прикмети на Федулів день

Здавна християни в цю дату намагалися викликати прихильність до себе добрих духів і відвадити злих. Для цього вони старанно займалися справами по домашньому господарству, вичищали скотний двір, а також щедро годували домашню живність. Цього дня селяни пекли не лише традиційні прісні перепічки, але і святкове печиво, яке випікалося у формі домашніх тварин і птахів.

Відразу після того, як його знімали з печі, воно заверталося в ганчірочки і ховалося чимдалі, щоб не потрапило на очі нечистій силі. При цьому, перепічками пригощалися корови, вівці і свині, птахам давали відбірного зерна, а найсмачніше печиво виставлялося на стіл в якості частування для усіх домочадців.

Якщо в день Федула (Феодула) траплялося дути сильному вітру, це розцінювали як добру прикмету, що віщувала майбутній щедрий урожай.

Позначки:
Copy link