Перехід на зимовий час

Перехід на зимовий час в Україні та деяких інших країнах відбувається в останню неділю жовтня. В цей день о 4:00 годині ранку треба перевести стрілку годинника на 1 годину назад.

Це саме той день, коли доба має 25 годин. Сьогодні все можна встигнути! 😉

Перехід на зимовий час в 2023 році відбудеться 29 жовтня

Схожа подія:
Перехід на літній час

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перехід на зимовий час в історії

Ця традиція має багаторічну історію, безліч версій виникнення, а переведення стрілок годинників викликає у людей дискусії з доцільності таких дій. Потреба у переході на зимовий час на годину назад виникає через те, що весною здійснюється штучне переведення стрілок на годину вперед задля економії електроенергії. 

Перший штучний перехід

Вперше штучний перехід здійснено Німеччиною та Австро-Угорщиною в 1916 році. Потім практика була оновлена в 80-х роках минулого століття. Україна живе з переведенням стрілок годинника взимку і влітку, починаючи з 1981 року. Багаторазові спроби відмовитися від переходу наразі не реалізовані.

Перехід на зимовий час та його вплив на природний ритм життя?

У 1996 році Євросоюз прийняв єдині правила переходу для всіх країн-учасниць. Але вчені вже не вперше звернули увагу, що такі маніпуляції з часом мають негативний вплив на стан здоров’я людей, адже збиваються біологічні «годинники». Порушення природних ритмів життєдіяльності призводить до виникнення серцевих та імунних хвороб, спричиняє дискомфорт в організмі та викликає хронічні захворювання. Оскільки дискусії не припинялися, Європарламент в 2019 році дозволив країнам-учасницям самостійно вирішувати питання про необхідність переведення стрілок годинників.

Позначки:
Copy link