Міжнародний день проти дієти

Міжнародний день проти дієти

Що це за день?

Щорічно 6 травня у різних куточках світу люди святкують Міжнародний день проти дієти (International No Diet Day), або Міжнародний день без дієти. Це перші дні тепла, коли люди скидають з себе об’ємний верхній одяг та починають замислюватися про свою зайву вагу. Адже літом хочеться вдягнути шорти, коротеньку сукню, чи взагалі поїхати на море і не стидатися оголювати своє тіло до купальника. Тому думка про те, щоб «сісти» на дієту в цей час здається єдиним порятунком та виходом з ситуації. Та дата 6 травня дозволить вам залишити будь-які думки про дієту та повністю розслабитися. Просто забудьте про свої кілограми, підрахунки калорій, а почніть приймати та любити своє тіло. Мало хто знає, але дієта – це не рішення для того, щоб позбутися зайвої ваги. На думку дієтологів люди, які активно знижують свою вагу з допомогою різноманітних дієт, позбуваються 10-15% своєї ваги, щоб потім знову набрати 20-30%.

Схожі події:
🍩 День здорового харчування
🍩 Всесвітній день здорового харчування
🍩 Міжнародний день здоров’я душі та тіла
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день проти дієти?

Ідею про запровадження Міжнародного дня проти дієт подала британська феміністка Мері Еванс Янг, яка очолює групу «Diet Breakers» (Руйнівники дієт). Так, вперше це свято відзначалося у 1992 році. 

Така думка з’явилася у Мері після того, як вона сама перенесла анорексію. Після цього жінка стала активно допомагати іншим, вона навчала людей любити та цінувати своє тіло незалежно від його зовнішнього вигляду.

Янг вдалася до жорстких дієт через постійні знущання однолітків, які обзивали її товстою. Та дієти стали наступною сходинкою знущань тільки вже не з боку інших, а знущань над собою. В результаті, анорексія, яка ледь не коштувала жінці життя. Та їй все-таки вдалося побороти цю жахливу недугу. І тепер Мері ділиться своїм досвідом з іншими.

У 1991 році вийшла її перша книга під назвою «Розмова про дієту». А через рік Янг запровадила День проти дієт та взяла на себе роль організатора першого свята. Однак тоді ще молода британка навіть не підозрювала, що згодом свято набуде міжнародного значення. 

Перший день без дієт

6 травня 1992 року товариство з десяти жінок зібралися у лондонському Гайд-парку, щоб відсвяткувати подію, яка позбавляла їх необхідності в будь-яких дієтах. До цієї групи входили жінки різного віку, вони наклеїли на свій одяг спеціальні стікери, що свідкували про свято.  Та пікнік на природі не вдався через сильний дощ. Тому Мері запросила жінок до себе. 

У 1993 році 6 травня святкували вже жінки з інших країн: с Канади, Нової Зеландії, Австралії. Ініціативу також підхопили жителі Ізраїлю, Індії, Скандинавії. А з 1998 року до організаторів та спонсорів свята долучилися Асоціація з прийняття своїх розмірів та Національна організація жінок Сполучених Штатів Америки. 

Сьогодні День без дієт став своєрідним маркетинговим інструментом, які з неабиякою вигодою використовують заклади громадського харчування. Вони пропонують своїм клієнтам меню з різними ласощами, що не заперечують здоровому харчування. До речі, Міжнародний день проти дієти має свій символ – стрічку синього кольору.

Як відзначати Міжнародний день проти дієти?

  • Приготуйте щось смачненьке

Не можна позбавляти себе задоволення готувати для себе смачну їжу лише через те, що треба дотримуватися дієти.  Підійдіть до цього творчо та приготуйте для себе щось смачненьке. Якщо ви не можете самостійно порушити дієту, запросіть друга чи подругу, яка допоможе вам створити вишукану та смачну страву.

  • Опублікуйте свою смачну страву в Інстаграм чи в іншій соціальній мережі

Покажіть та розкажіть іншим, як ви харчуєтесь. Нехай інші побачать на вашому столі смачні, хоча і дещо калорійні страви. Також можна додати своє фото, навіть із зайвою вагою. Можливо такий підхід врятує інших від необдуманих кроків та невиправданих дієт.

  • Почніть любити своє тіло у будь-якому вигляді

Ви поставили перед собою ціль – схуднути на 15 кілограмів до літа і придбати красиву сукню. Зробіть це зараз, пишайтеся своїм тілом, купуйте для себе красиві речі. І запам’ятайте любов до себе не має залежати від вашого вигляду. Це питання психологічне, а не фізичне. 6 травня ви маєте змогу позбутися думки про те, що ви надто товста, чи некрасива. Цінуйте себе такою, якою ви є.

Чому важливий цей день? 

Це надзвичайно смачно! Картопля фрі?  –Так. Шматочок торта? – Безумовно! Ще добавки? – Приєднуйтесь до спільноти, що святкує Міжнародний день проти дієти. Ніякого сорому, пов’язаного з їжею. Можна ласувати тим, чого душа забажає. Та якщо серйозно, то свято має настільки позитивний характер, що дозволяє повністю забути про свої проблеми з вагою і насолоджуватися своїм життям та тілом.

Він дозволяє зосередитись на інших речах. Одного разу Мері Еванс Янг підслухала розмову жінок, які довго розмовляли про дієту. А потім вона звернулася до них та зауважила: «Як ви вважаєте, що б сталося, якби увесь свій час та енергію, яку ви витрачаєте на дієту, ви присвятили б своїй кар’єрі?». І дійсно, вона мала рацію. Коли ми зосереджені на постійних обмеженнях, які стосуються дієти, ми перестаємо думати про важливі речі, які набагато більше впливають на якість нашого життя, аніж струнка фігура.

Він навчає любити та приймати себе. Іноді важко любити своє відображення в дзеркалі. Особливо від цього страждають жінки та люди молодого віку. А виявляється, що прийняття суспільного тиску відносно свого зовнішнього вигляду, несе з собою серйозні психологічні розлади. Стрункі красиві моделі в рекламі, сучасна мода на дієти, ідеальна фізична форма – це все, що нав’язує нам суспільство. Проте Міжнародний день проти дієти нагадує нам про те, що краса, це не про розмір. Краса – це позитивне мислення, добре ставлення до інших та любов і прийняття себе та оточуючих незалежно від зовнішнього вигляду.

Коли людина перестає дотримуватись всіляких дієт, у неї покращується метаболізм. Річ у тім, що дієти уповільнюють метаболізм, головним чином через обмеження калорій. Вживаючи менше їжі, ви спалюєте менше калорій, що заважає схуднути. Коли ви споживаєте занадто мало калорій, ваше тіло може перейти в так званий «режим голодування», тобто ваш метаболізм сповільнюється, і ви спалюєте менше калорій.

Коли будемо відзначати Міжнародний день проти дієти?

РікДатаДень
20246 травняПонеділок
20256 травняВівторок
20266 травняСереда
20276 травняЧетвер
20286 травняСубота
Позначки:
Copy link