Міжнародний день правильних дій при землетрусах

Міжнародний день правильних дій при землетрусах

Щорічно у багатьох країнах світу проводиться Міжнародний день правильних дій при землетрусах (International ShakeOut Day) або Міжнародний день інформування про землетруси. Ця подія відзначається з головною метою – проінформувати громадськість про важливість вжиття негайних заходів у разі землетрусу. Цей день, що припадає на третій четвер жовтня, є важливою можливістю для людей в усьому світі дізнатися і попрактикуватися в тому, як захистити себе під час сейсмічних подій.

Мета проведення Міжнародного дня правильних дій при землетрусах

Цей день проводиться з метою ще раз нагадати людям, як важливо зберігати спокій, як слід поводитися під час землетрусів, які дії здатні врятувати життя, а які призведуть до невиправних ситуацій.

Значення цього дня особливо важливе для тих, хто живе в сейсмонебезпечних районах, де раптовий початок підземних поштовхів може бути несподіваним і жахливим.

Історія та еволюція

Початок навчань ShakeOut було покладено 13 листопада 2008 року в Каліфорнії. Ця ініціатива, спочатку відома як “Великий південно-каліфорнійський ShakeOut”, мала на меті навчити мешканців цього високосейсмічного штату безпеці під час землетрусів. У заході взяли участь понад п’ять мільйонів людей. До 2016 року ця цифра зросла до більш ніж 55 мільйонів учасників по всій території США та понад 60 інших країн.

Техніка “Падай, накрийся і тримайся”

Однією з основних методик, що пропагуються під час землетрусу, є метод “Падай, накривайся і тримайся”. Цей метод передбачає наступне:

  1. Падіння на землю.
  2. Прикрийте голову або тіло, бажано сховатися під столом.
  3. Тримайтеся за меблі, щоб залишатися захищеними.

Медичні та екстрені організації по всій території США одностайно погоджуються, що ця методика є найефективнішим способом мінімізації травм і смертельних випадків під час землетрусів.

У 2023 році Міжнародний день правильних дій при землетрусах відзначається 19 жовтня.
Схожі події:

💥 Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих
💥 Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі
💥 Всесвітній день гуманітарної допомоги
💥 День ходіння босоніж

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Психологічний стан людини в умовах стихійних лих

Поведінку людини під час землетрусу передбачити важко. В питаннях психології людини під час стихійних лих велику увагу приділяють психології страху. Страх – це сигнал тривоги, неприємні відчуття, але ще й сигнал до захисту. Головна мета емоції – залишитися в живих, подовжити своє існування.

Страх та паніка

Саме цей страх і викликає у людини в патовій ситуації розлади психіки, які стають чинником неправильної поведінки. Спочатку настає фаза гострої рухової реакції, а після неї дуже часто виникає фаза депресивного стану, яка характеризується руховою загальмованістю. Як показують дані досліджень, причиною більш ніж 60% травм під час землетрусів серед населення є саме несвідомі дії самих потерпілих через страх та паніку. 

Міжнародний день інформування про землетруси – це більше, ніж просто навчання; це глобальний рух, спрямований на підвищення обізнаності та забезпечення безпеки під час землетрусів. Мільйони людей по всьому світу беруть участь у цьому дні, щоб підкреслити важливість готовності та колективної відповідальності громад за збереження життя.

Позначки:
Copy link