Міжнародний день повітряного змія

Міжнародний день повітряного змія

Міжнародний день повітряного змія (International Kite Day) відзначають 14 січня. Це яскраве свято, яке об’єднує любителів повітряних зміїв з усього світу. Цей день відзначається запуском різнокольорових повітряних зміїв, що символізують радість, свободу і творчість. Фестиваль має своє коріння в Індії, але отримав міжнародне визнання, залучаючи учасників з різних країн.

Історія та значення Міжнародного дня повітряних зміїв

Повітряні змії існують вже понад 2 000 років, і, ймовірно, походять з Китаю. Згідно з легендою, перший повітряний змій створив китайський фермер, який прив’язав свій капелюх до мотузки, щоб його не здуло. Перша письмова згадка про запуск повітряного змія датується 200 роком до н.е. в Китаї, де генерал використав повітряного змія, щоб виміряти відстань для прокладання тунелю в місто, яке він атакував.

В Індії запуск повітряних зміїв став популярним близько 500 років тому, про що свідчать картини епохи Великих Моголів. Спочатку запуск повітряних зміїв був розвагою для королівських осіб і багатіїв, але згодом перетворився на фестиваль для всіх.

Уттарайський фестиваль у Гуджараті

Міжнародний день повітряних зміїв виник в індійському штаті Гуджарат, відомому своїми численними фестивалями. Фестиваль повітряних зміїв, який на гінді називається Uttarayan, святкує кінець зими і наближення сезону збору врожаю. Повітряні змії уособлюють духи богів, що прокидаються від зимового сну. Фестиваль починається на світанку і триває до ночі, коли підсвічені повітряні змії, відомі як туккали, створюють у небі заворожуюче видовище.1

Святкування Міжнародного дня повітряних зміїв

  • Подорож до Гуджарату на Уттарайський фестиваль пропонує зануритися в атмосферу традицій запуску повітряних зміїв. Відвідувачі можуть насолодитися видом мільйонів повітряних зміїв, традиційною індійською їжею та різноманітними культурними виставами.
  • Для тих, хто не може відвідати фестиваль в Індії, запуск повітряних зміїв у місцевому парку – чудовий спосіб долучитися до нього. Запуск повітряного змія розслабляє і дає можливість з’єднатися з природою та громадою.
  • У регіонах, де погода може не сприяти запуску повітряних зміїв, навчання виготовленню повітряних зміїв може стати цікавим і творчим заняттям. Різні типи повітряних зміїв, такі як ромбовидні, коробчасті, зміїні та пташині, пропонують широкий вибір конструкцій для вивчення.

Глобальна популярність повітряних зміїв

Запуск повітряних зміїв долає культурні та географічні кордони, що робить його універсальним хобі. Фестиваль приваблює учасників з таких країн, як Японія, Італія, Великобританія, Канада, Бразилія, Індонезія, Австралія, США, Малайзія, Сінгапур, Франція та Китай.

Повітряні змії символізують свободу, творчість і прагнення людського духу до польоту. Фестиваль стимулює творчість, оскільки люди експериментують з різними конструкціями повітряних зміїв та технікою їхнього запуску.

Міжнародний день повітряних зміїв сприяє розвитку почуття спільноти та культурного обміну. Він об’єднує людей, щоб поділитися своїм захопленням запуском повітряних зміїв, навчитися один у одного і відсвяткувати радість від цієї простої, але глибокої діяльності.

Міжнародний день повітряного змія — це більше, ніж просто фестиваль; це свято людської творчості, культурної спадщини й простих радощів життя. Незалежно від того, запускаєте ви повітряного змія в місцевому парку чи берете участь у грандіозному фестивалі в Гуджараті, цей день нагадує нам про красу неба та універсальну привабливість запуску повітряних зміїв.

Схожі події:
🎈 Всесвітній день повітряних зміїв
🎈 Всесвітній день повітряної кульки
🎈 Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/International_Kite_Festival_in_Gujarat_–_Uttarayan []
Позначки:
Copy link