Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба (International Day of Clean Air for Blue Skies) відзначається 7 щорічно вересня.

Він був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою зміцнення міжнародного співробітництва у сфері поліпшення якості повітря та зменшення його забруднення. Цей день підкреслює нагальну потребу в підвищенні обізнаності громадськості та сприянні заходам щодо поліпшення якості повітря, яке є однією з основних причин смертності та захворювань у всьому світі, яких можна уникнути.

Історія та передумови

Проголошення цього дня було зроблено резолюцією 74/212 Асамблеї, прийнятою на 52-му пленарному засіданні 19 грудня 2019 року. Резолюція була прийнята без голосування, що свідчить про одностайне визнання важливості цього питання.

Перше відзначення Міжнародного дня відбулося 7 вересня 2020 року. Через пандемію COVID-19 більшість пам’ятних заходів були проведені віртуально.

Мета події

  • Підвищити обізнаність про важливість чистого повітря для здоров’я, продуктивності, економіки та навколишнього середовища.
  • Продемонструвати тісний зв’язок якості повітря з іншими глобальними проблемами, такими як зміна клімату.
  • Просувати рішення, які покращують якість повітря, шляхом обміну практичними знаннями, кращими практиками, інноваціями та історіями успіху.
  • Об’єднати різних учасників для узгоджених національних, регіональних та міжнародних підходів до ефективного управління якістю повітря.

Забруднення повітря не знає національних кордонів і тісно пов’язане з іншими глобальними кризами, такими як зміна клімату, втрата біорізноманіття, соціальний і гендерний паритет та економічний розвиток.

Забруднення повітря є найбільшим екологічним ризиком для здоров’я в наш час. Понад 99% населення світу дихає небезпечним повітрям, що призводить до таких захворювань, як інсульт, хвороби серця і легенів та рак. Забруднене повітря вбиває 6,7 мільйона людей на рік, а 2,4 мільярда людей піддаються небезпечному рівню забруднення повітря в побуті.

Деякі забруднювачі повітря, такі як чорний вуглець, метан і приземний озон, також є короткоживучими забруднювачами клімату і спричиняють значну частину смертей, пов’язаних із забрудненням повітря. Зміна клімату нерозривно пов’язана із забрудненням повітря, і комплексний підхід до вирішення обох проблем може призвести до значних супутніх переваг.

Міжнародний день чистого повітря за чисте небо закликає всіх – від урядів і корпорацій до спільнот та окремих громадян – об’єднатися заради чистого повітря. Працюючи разом, незважаючи на кордони, ми можемо зменшити забруднення повітря, залучити фінанси та інвестиції для заходів і рішень щодо якості повітря, а також забезпечити здорове повітря для всіх.

Схожі події:
День екологічної освіти
Міжнародний день охорони озонового шару

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link