Міжнародний день Пінотажу

Міжнародний день Пінотажу

Міжнародний день Пінотажу (International Pinotage Day) проводиться щорічно у другу суботу жовтня. Цей день присвячений вшануванню унікальних і складних смаків цього сорту червоного вина, яке вперше було вирощено в 1920-х роках південноафриканським виноградарем Авраамом Ізаком Перольдом. Відтоді пінотаж став одним із найвідоміших вин Південної Африки.

У 2023 році Міжнародний день Пінотажу відзначають 14 жовтня.

Схожі події:
🍇🍷 Свято збирання винограду
🍇🍷 День виноградарів, виноробів та садівників України
🍇🍷 День вина і сиру
🍇🍷 Міжнародний день білого вина «Совіньйон Блан»
🍇🍷 Міжнародний день вина «Карменер»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Пінотаж

Пінотаж – це сорт винограду, який виведено у Південній Африці. Він використовується для створення вина с дуже м’яким смаком.

Історія винайдення сорту

Все почалося у 1925 році, коли професору Аврааму Перольду вдалося схрестити два сорти – Pinot Noir і Cinsault.

  • У смаку вина з цього винограду розкриваються доволі незвичні нотки – слива, вишня, ожина, інжир. Також відчувається копченість, кавовий та шоколадний аромат і навіть банановий присмак.

Унікальність сорту в тому, що він може повністю розкрити свої властивості тільки на батьківщині. Але його успішно культивують у Канаді, США, Новій Зеландії, Ізраїлі та Зімбабве.

Мешканці Південно-Африканської Республіки пишаються тим, що у їхній країні виведено такий чудовий сорт. Саме тому і був створений Міжнародний день Пінотажу.

У Міжнародний день пінотажу часто влаштовують спеціальні заходи з дегустаціями, екскурсіями по виноградниках і поєднанням страв, щоб продемонструвати найкраще з пінотажу. Цей день також дає можливість виноробам поміркувати про своє ремесло та поділитися своєю пристрастю з іншими, хто цінує вишукане вино.

Міжнародний день пінотажу – це свято південноафриканської культури та спадщини через її найвідоміший сорт вина.

Позначки:
Copy link