Всесвітній день біполярного розладу

Всесвітній день біполярного розладу

Всесвітній день біполярного розладу (World Bipolar Day), що відзначається щорічно 30 березня, був започаткований за ініціативи Міжнародної спільноти біполярних розладів. Завдяки міжнародному об’єднанню подія дає змогу створити платформу для глобальної освіти з питань біполярності та відкритого діалогу між людьми. День біполярного розладу допомагає людям знайти спільну мову та дає доступ до інформації, що може надихнути суспільство до прийняття хвороби.

Всесвітній день біполярного розладу відзначається щорічно саме 30 березня, в день народження Вінсента Ван Гога, у якого посмертно діагностували біполярний розлад. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про біполярні розлади та усуненню соціальної стигми, сприянню глобальному розумінню цього стану.((https://www.worldbipolarday.org/))

Основна мета Всесвітнього дня біполярних розладів – підвищити обізнаність людей про розлади біполярного спектру та усунути соціальну стигму, пов’язану з цим захворюванням. Цей день покликаний сприяти розумінню того, чим є і чим не є біполярний розлад, а також розвіяти міфи та хибні уявлення, які часто оточують психічні розлади.

Біполярний розлад – це не просто різка зміна настрою протягом дня, це доволі серйозна проблема, яка провокує неврівноваженість та агресію людини. Це не є особливістю характеру або вигадкою. Біполярність є наслідком збоїв у роботі нейромедіаторів мозку. Хворобу неможливо подолати вольовими зусиллями. Допоможуть лише досвідчені спеціалісти та підтримка оточення.

Глобальна співпраця

Всесвітній день біполярних розладів – це ініціатива Міжнародного товариства біполярних розладів (International Society for Bipolar Disorders, ISBD) спільно з Азійською мережею біполярних розладів (Asian Network of Bipolar Disorder, ANBD) та Міжнародною біполярною фундацією (International Bipolar Foundation, IBPF). Завдяки міжнародній співпраці Всесвітній день біполярних розладів прагне забезпечити платформу для глобальної освіти, відкритої дискусії та підвищення обізнаності про біполярні розлади.((https://www.isbd.org/world-bipolar-day))

Щороку такі організації, як Bipolar UK, проводять щорічні конференції та низку заходів для підвищення обізнаності та збору коштів на відзначення Всесвітнього дня біполярних людей. Ці заходи варіюються від реєстрації на конференції до участі в глобальних викликах, таких як “Від полюса до полюса… до полюса”, метою яких є колективне подолання значних відстаней з метою підвищення обізнаності та збору коштів для лікування біполярного розладу.1

Важливість Всесвітнього дня боротьби з біполярним розладом

  • Біполярний розлад впливає на кожен аспект життя: це невидима хвороба, яка може бути такою ж калікою, як і будь-яка фізична інвалідність, впливаючи на стосунки, роботу та повсякденну діяльність.
  • Біполярний розлад має багато причин: Він може бути наслідком поєднання генетичних, біологічних та екологічних факторів.
  • Біполярний розлад рідко існує окремо: Він часто поєднується з іншими фізичними та психологічними станами, що ускладнює лікування та контроль.
  • Індивідуальний досвід дуже різниться: Немає двох людей з біполярним розладом, які б переживали його однаково.
  • Підтримка знаменитостей: Багато знаменитостей з біполярним розладом використовують свої платформи для боротьби зі стигматизацією та сприяння розумінню.
  • Зв’язок з творчістю: Деяким найвпливовішим митцям і творцям діагностували біполярний розлад, що вказує на можливий зв’язок між цим станом і творчістю.
  • Загроза життю: Біполярний розлад має значний ризик суїциду, що робить підтримку і розуміння життєво важливими.

Всесвітній день боротьби з біполярним розладом також відзначає творчість і стійкість людей, які живуть з біполярним розладом. Він припадає на день народження Вінсента Ван Гога, як знак поваги до творчого генія одного з найвпливовіших художників усіх часів, який, як вважають, страждав на біполярний розлад. Цей день є нагадуванням про потенціал, який закладений в людях з біполярним розладом, щоб зробити значний внесок у суспільство, незважаючи на виклики, з якими вони стикаються.

Всесвітній день боротьби з біполярним розладом – це заклик до дій для всіх, щоб підтримати людей, які живуть з біполярним розладом, сприяючи розумінню, усуненню стигми та даруючи надію. Це день, щоб показати, що люди, які живуть з біполярним розладом, не самотні, і що завжди є надія на краще майбутнє.

  1. https://www.bipolaruk.org/bipolar-awareness-day []
Позначки:
Copy link