Європейський день праведників

Європейський день праведників

Європейський день праведників – це щорічна подія, яка відзначається 6 березня, щоб вшанувати тих людей, які продемонстрували виняткову мужність і відданість у захисті прав людини та сприянні свободі та справедливості.

Ця подія була заснована Європейським парламентом у 2012 році, щоб вшанувати героїзм людей, які ризикували своїм життям, щоб врятувати інших під час деяких із найтемніших періодів історії людства, включаючи Голокост, геноцид та етнічні чистки.

Візначення цього дня має надихати майбутні покоління протистояти несправедливості та гнобленню та пропагувати такі цінності, як толерантність, солідарність і людська гідність.

Європейський день праведників – це можливість визнати та відзначити хоробрість звичайних людей, які зробили надзвичайні кроки, щоб захистити інших від зла. Ці люди походять з усіх верств суспільства, і їхні вчинки можуть бути малими чи великими, але всі вони демонструють глибоку відданість справедливості та співчуттю. Вшановуючи пам’ять праведників, ми можемо надихнути інших наслідувати їх та працювати над створенням світу, де права людини поважаються та захищаються для всіх.

Copy link