Сильвестрів день

Сильвестрів день

2 січня (15 січня) християнство відзначає День пам’яті святого Сильвестра або Сильвестрів день, приурочений до річниці його смерті. Він був Папою Римським з 314 по 335 роки та став одним із перших проповідників серед святих, а не мучеником.

Схожі події: День пам’яті святого пророка Авдія та Захарів день. День пам’яті святого пророка Захарія Серповидця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Сильвестр був священиком та надавав притулок проповідникам-мандрівникам. Коли у Римі почалися переслідування християн, він переховував у себе вдома єпископа Тимофія. Єпископ, незважаючи на репресії, продовжував свою місіонерську діяльність та розповсюджував християнство. Його знайшли та стратили. Сильвестр забрав та таємно поховав тіло єпископа згідно з християнськими канонами. За це його арештували та катували, щоб примусити зректися своєї віри. Майбутній Папа був непохитний та витримав всі знущання. Після смерті правителя гоніння зупинилися та ув’язнених християн звільнили.

Серед видатних вчинків Сильвестра можна відзначити його виступ перед імператором Константином. Він довів на цьому диспуті, що поява Христа та його доля були передбачені пророками на сторінках Старого Заповіту. Сильвестр переконав імператора остаточно прийняти християнство та хрещення. 

Куряче свято

В народі цей день називають Сильвестрів день або Куряче свято тому, що священик був покровителем домашньої птиці. Ще за легендою Сильвестр зловив величезного морського змія і таким чином запобіг кінцю світу. А Курячим свято називають ще й тому, що в цей день наші предки чистили курник.

Прикмети та традиції на Сильвестрів день

  • В цей період продовжуються святки та веселі гуляння. Відповідно до народних прикмет, на Сильвестрів день починається сувора зима і морози міцнішають.
  • Крім того, існує традиція ворожити на погоду та майбутній врожай.
  • В цей день для дітей випікали на честь свята частування у вигляді півників, дарували глиняні іграшки-півники, а жінки не стригли волосся, бо не виросте.
  • На Куряче свято було прийнято обкурювати курники, щоб захистити їх від хвороб та інших небезпек. Для цього ж  використовували оберіг «курячий бог» – це чорний камінь з невеликим отвором посередині. Його вішали в сараях, щоб курочки гарно неслися та не гинули.
Позначки:
Copy link