Всесвітній день без м'яса

Всесвітній день без м’яса

27 вересня відзначають Всесвітній день без м’яса (World Meat Free Day). Насправді, це перший день Всесвітнього тижня без м’яса.

Всесвітній тиждень без м’яса (World Meat Free Week) – це щорічна подія, яка заохочує людей утримуватися від споживання м’яса протягом семи днів. Ініціатива спрямована на підвищення обізнаності про екологічні, медичні та етичні наслідки споживання м’яса. Кампанія отримала міжнародну підтримку і відзначається в різних країнах, включаючи Канаду, Нову Зеландію, Великобританію та США.

Історія Всесвітнього тижня без м’яса

Започаткований у 2013 році активістками кампанії Лейні Брейчер і Мелісою Хоббс, а нині проведений організацією Bowel Cancer Australia, популярний щорічний Тиждень без м’яса продовжує зростати в масштабах.

Дні без м’яса були частиною багатьох традицій і релігій протягом тисячоліть. У минулому англійське законодавство забороняло м’ясникам і бакалійникам забивати тварин або продавати м’ясо по п’ятницях і суботах. Пісні дні також запроваджувалися під час війни або в інших скрутних умовах, щоб зберегти продукти харчування. В православній релігії віряни дотримуються тривалих постів та пісних днів щотижня.

Важливість відмови від м’яса

 • Вплив на навколишнє середовище
  Якби лише 10 мільйонів з 7 мільярдів людей у світі вирішили утриматися від м’яса хоча б на один день, ми б скоротили використання води на 13 мільйонів тонн і зберегли б до 5700 акрів землі.
 • Міркування щодо здоров’я
  Дослідження, проведені Всесвітнім фондом дослідження раку, показують, що ризик раку кишечника збільшується на 18% на кожні 50 г переробленого м’яса, спожитого в день. Зменшення споживання м’яса також може призвести до зменшення споживання насичених жирів і калорій.
 • Добробут тварин
  Всесвітній тиждень без м’яса також наголошує на етичних аспектах споживання м’яса, підкреслюючи можливість врятувати тисячі тварин від непотрібної смерті.

Як взяти участь

 • Учасникам пропонується відмовитися від м’яса на сім днів і зібрати кошти на благодійні цілі, такі як боротьба з раком кишечника в Австралії, Всесвітній захист тварин, Sustainable Table та інші (джерело).
 • Відкрийте для себе вегетаріанські страви. Навіть якщо ви всеїдний, цей тиждень – ідеальний шанс спробувати щось нове і відкрити для себе цікаві вегетаріанські страви.
 • Влаштуйте вечерю без м’яса. Ті, хто є вегетаріанцями або веганами, можуть долучитися до цього в інший спосіб, наприклад, влаштувавши звану вечерю без м’яса або вечір у вегетаріанському кафе.

Всесвітній тиждень без м’яса – це більше, ніж просто дієтичний виклик, це рух, який заохочує до роздумів про наші харчові звички та їхні ширші наслідки. Беручи участь у ньому, люди можуть позитивно вплинути на планету, своє здоров’я та добробут тварин.

Схожі події:
🥗 Всесвітній день вегетаріанства
🥗 Всесвітній день вегана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link