День сибіряка

День сибіряка

17 вересня в Польщі відзначають День сибіряка. Історія пам’ятного дня почалась в 1939 році, коли радянські війська вторглися до країни. Наслідком стало відправлення поляків до Сибіру. З того часу з’явився термін «сибіряк».

Схожі події:
🇵🇱 Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму
🇵🇱 День пам’яті жертв фашизму
🇵🇱 День закінчення Другої світової війни

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

1 вересня 1939 року

1 вересня 1939 року Німеччина несподівано завдала удару, атакувавши поляків з заходу. Але несподіванкою для польського уряду і народу стало те, що до нацистів приєднається і СРСР.

Всупереч підписаному в 1932 році пакту про ненапад, СРСР порушив умови миру. Польща, маючи армію складом 950 000 солдатів та офіцерів, значно поступалась Німеччині та СРСР. 400 літаків та близько 600 танків не змогли утримати агресорів. Більше ніж 300 000 мешканців Польщі назавжди депортували до Сибіру.

«Сибіряки»

Польський парламент прийняв рішення відзначати День сибіряків 17 вересня. Це слово має велике значення для громадян польської держави. Тисячі полонених були заслані у віддалені регіони СРСР після чергового поділу Польщі. Кожного року біля могил репресованих збирається велика кількість людей, щоб вшанувати вічну пам’ять «сибіряків».

Позначки:
Copy link