День вільної культури

День свободи культури

День свободи культури (Culture Freedom Day) – це щорічне свято, яке відзначає та пропагує концепцію вільної культури. Ця подія відбувається в третю суботу травня і дає можливість поінформувати світову громадськість про переваги прийняття та заохочення вільної культури. Цей день також слугує для висвітлення та підтримки митців, які працюють у сфері вільної культури.

Термін «вільна культура» був популяризований Лоуренсом Лессігом, видатним діячем руху за вільну культуру, у своїй книзі, опублікованій у 2004 році. Рух має на меті створювати та робити мистецтво вільно доступним, дозволяючи іншим використовувати, вивчати, поширювати та створювати на базі творів інших. Він виступає проти таких практик, як розширення авторських прав і спроби обмежити права добросовісного використання традиційними медіаіндустріями.

У 2024 році День свободи культури відзначається 18 травня.
Схожі події:

✔️ День свободи програмного забезпечення
✔️ Всесвітній день проти патентів на програмне забезпечення
✔️ Міжнародний день загального доступу до інформації
✔️ Всесвітній день мистецтва

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День свободи культури черпає натхнення з Дня свободи програмного забезпечення, події, яка просуває безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом і розширилася, щоб охопити святкування вільної культури за межами питань, пов’язаних із програмним забезпеченням. Це свято спрямоване на підвищення обізнаності про переваги сприйняття та просування вільної культури в усьому світі, а також забезпечує платформу для демонстрації та підтримки митців у цій сфері. Подія організована Digital Freedom Foundation, некомерційною організацією, яка сприяє свободі програмного забезпечення, і підтримується організацією Creative Commons.

Позначки:
Copy link