День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України

День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України

Що це за день?

Вже десять років поспіль в Україні відзначається професійне свято під назвою День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України. Дата святкування випадає на 30 січня та є офіційною, проте не є вихідним днем та святкується працівниками ЗСУ на робочих місцях.

Схожі події:
🇺🇦 День Збройних Сил України
🇺🇦 День інформаційно-медійних структур МО та ЗСУ
🇺🇦 День Сил спеціальних операцій ЗСУ

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України?

3 червня 2011 року Михайло Єжель – чинний на той час міністр оборони України – підписав указ про встановлення Дня спеціаліста військово-соціального управління та виховної роботи ЗСУ. Це відносно новий підрозділ збройних сил нашої держави, який також має свою історію.

Необхідність у створенні військово-соціального управління

З проголошенням незалежності України виникла необхідність у створенні збройних формувань, які би присягнули на вірність новоствореній державі. Так виникли Збройні Сили України, проте не все було так злагоджено, як здавалося на перший погляд.

Оскільки події відбувалися в складних політичних, соціальних та економічних умовах, це несприятливо відбивалося на настроях особового складу армії. Виникла нагальна необхідність у створенні спеціальної служби, яка б відповідала за соціальну та психологічну складову. А створити грамотне керування моральним станом військовослужбовців стало першочерговим завданням ЗСУ.

У першій половині 1992 року на вірність молодій українській державі присягнуло близько 250 000 військовослужбовців. Та не всі з’єднання та частини позитивно відреагували на нововведення. Здебільшого керівники трималися старих уявлень та займали невизначену позицію, що значно знижувало бойову готовність частин, що знаходилися у їхньому підпорядкуванні.

Цей час пов’язаний з різкою зміною пріоритетів та появою нових норм у суспільному житті, що обумовлювало формування нових соціально-політичних поглядів. У зв’язку з цим особовий армійський склад потребував кардинально нового підходу в організації виховної роботи, яка би могла створити у лавах військовослужбовців здоровий клімат, відповідний до нових норм функціонування ЗСУ. Так з’явилася військово-соціальна служба, яка мала здійснювати виховну роботу зі всіма без винятку військовими формуваннями.

З цього часу почалася практична діяльність спеціалістів виховної роботи у Збройних Силах України.

Обов’язки спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ

Окрім проведення виховної роботи в армійських колах, управління несе на собі відповідальність за низку завдань, які особливо важливі в реаліях сьогодення. До цих завдань варто віднести:

  • Психологічне супроводження військовослужбовців під час виконання поставлених перед ними завдань.
  • Всі питання, що пов’язані з психологічною реабілітацією учасників АТО/ООС.
  • Професійно-психологічний відбір призваних громадян до ЗСУ.
  • Психологічна підготовка військовослужбовців до виконання бойових завдань.
  • Організація гуманітарного забезпечення роботи ЗСУ.
  • Соціальне забезпечення військовослужбовців.
  • Виховна та навчальна робота.
  • Попередження правопорушень середвійськовослужбовців.
  • Дослідження морального та психологічного стану військових.
  • Підтримання відповідної військової дисципліни.

Часті Питання та відповіді про День спеціаліста військово-соціального управління ЗCУ

Кого вітати в День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ?

Цей день відзначають всі працівники, що працюють у військово-соціальному управлінні Збройних Сил України. Психологи, соціологи та інші спеціалісти, що відповідають за дисципліну в армії та створення позитивного іміджу про Збройні Сили України в суспільстві.

Привітання на День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ

«Саме від вас залежить дисципліна на високий бойовий дух кожного військовослужбовця України! Саме на вас покладено відповідальність за підвищення боєздатності нашої армії. Тому щиросердечно вітаємо вас з вашим професійним святом, бажаємо сил та наснаги в роботі, щастя та достатку в особистому житті. Нехай всі ваші мрії збуваються!».


«Хто такий спеціаліст військово-соціального управління? Це той, хто несе особисту відповідальність за моральний стан кожного солдата української армії. Це той, від кого залежить захист кордонів нашої Батьківщини. Несіть свою службу відповідально, мотивуйте та підтримуйте кожного бійця, готуйте його до виконання надважливих бойових операцій».


«Кожен несе відповідальність за свою роботу. Проте роботу деяких спеціалістів важко побачити. Якщо завдання солдата – захищати свою державу на передовій, то завдання спеціалістів військово-соціального управління ЗСУ – створювати міцну підтримку для кожного солдата в тилу. Шановні наші спеціалісти ЗСУ, ми безмежно вдячні вам за вашу самовіддану роботу та бажаємо всього найкращого як у вашому професійному, так і в особистому житті».  

Як відзначати День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України?

Як і інше професійне свято, цей день відзначається в колі колег та близьких людей. Деякі колективи організовують корпоративні святкування, інші святкують зі своїми рідними. 

В цей день лунають привітання від можновладців, кращі спеціалісти галузі отримують заслужені нагороди. Ця знаменна дата ще раз скеровує увагу кожного українця на важливість роботи всіх структур Збройних Сил України у збереженні цілісності нашої землі та забезпечення мирного неба над головою.

Коли будемо відзначати День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ?

РікДатаДень тижня
202130 січняСубота
202230 січняНеділя
202330 січняПонеділок
202430 січняВівторок
202530 січняЧетвер
Позначки:
Copy link