День Сонця

Міжнародний день Сонця

Міжнародний день Сонця (International Sun Day) щорічно відзначається 3 травня, є глобальною подією, яка підкреслює важливість сонця і сприяє використанню сонячної енергії. Вперше започаткований у Сполучених Штатах у 1978 році президентом Джиммі Картером, цей день став включати в себе заходи по всьому світу, заохочуючи перехід на відновлювані джерела енергії.

Сонце – невичерпне джерело світової енергетики. Завдяки йому сформувалася екологія Землі. Найголовніший задум свята – це нагадування людям про нескінченні ресурси, що дає нам Сонце. Його енергія не є шкідливою для навколишнього середовища, як, наприклад, спалювання вуглеводнів.

Схожі події:
🌞 День літнього сонцестояння
🌞 День зимового сонцестояння
🌞 День травневого сонця
🌞 День винаходу сонцезахисних окулярів
🌞 День захисту від Сонця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історична довідка

День Сонця вперше відзначався 3 травня 1978 року після прийняття Конгресом США спільної резолюції, ініційованої захисником довкілля Денісом Хейсом. Хейз, який брав участь у координації першого Дня Землі в 1970 році, розглядав День Сонця як можливість підвищити обізнаність про потенціал сонячної енергії як сталого енергетичного рішення. Цей день відзначався різноманітними заходами, в тому числі виступами громадських діячів, таких як Роберт Редфорд, а також заходами, які залучили значну кількість людей до участі в них.

Сонце було центральним елементом людського життя і культури протягом тисячоліть, символізуючи енергію, світло і життя. У наш час воно визнане не лише за свої життєдайні властивості, але й як чисте та невичерпне джерело енергії. Сонячна енергія, отримана з енергії сонця, є важливою альтернативою викопним видам палива, зменшуючи наш вуглецевий слід і пом’якшуючи наслідки зміни клімату.

Міжнародне відзначення

Після свого початкового національного фокусу в США, День Сонця став міжнародною подією в 1994 році, що відображає зростаючий глобальний інтерес до стійких енергетичних рішень. Започатковане свято, як Міжнародний день Сонця, Міжнародним товариством сонячної енергії саме у 1994 році.

Щоб відзначити Міжнародний день Сонця, доречно провести такі заходи:

  • Обговорення учнівських та студентських проєктів щодо використання сонячної енергії.
  • Освітні воркшопи та семінари. Установи та екологічні групи часто проводять заходи для обговорення переваг і технологій сонячної енергії.
  • Дні відкритих дверей у наукових установах, що займаються вивченням найближчої зірки.
  • Круглі столи з науковцями різних країн щодо перспектив застосування сонячної енергії.
  • Заходи на сонячних батареях. Демонстрації сонячних технологій в дії, такі як концерти або ярмарки, що працюють на сонячних батареях, демонструють практичне застосування сонячної енергії.
  • Багато громад використовують День Сонця як можливість запустити або просувати проекти з використання сонячної енергії, прагнучи збільшити використання сонячних панелей на місцевому рівні.

Сонце ще довго буде забезпечувати нас відновлюваною енергією. Дата покликана нагадати про те, що слід використовувати ресурси якомога економніше.

Міжнародний день Сонця нагадує про важливу роль сонця в нашому житті, не лише як джерела світла і тепла, але й як ключа до сталого життя.

Коли будемо відзначати Міжнародний день Сонця?

РікДатаДень
20243 травняП’ятниця
20253 травняСубота
20263 травняНеділя
20273 травняПонеділок
20283 травняСереда

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Читайте також: Цікаві факти про Сонце

Цікаві факти про Сонце
Позначки:
Copy link