День проголошення Республіки Нігер

День проголошення Республіки Нігер

18 грудня святкують День проголошення Республіки Нігер – держави у Західній Африці. Країна тривалий час не цікавила колоністів, адже вона не має виходів до моря. Перший європеєць, що потрапив до Нігеру, – шотландський дослідник Мунго Парк. У XVIII сторіччі на територію Нігеру почали проникати французи, а згодом країна була включена до французької сфери впливу на Берлінській конференції 1884 року. У 1900 році Нігер оголосили військовою територію, ще керувалася із Зіндеру. В 1922 році країна отримала статус французької колонії.

Схожі події: День Незалежності Республіки Чад та День Свободи Південно-Африканської Республіки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Боротьбу за визволення від влади колоністів Нігер розпочав у 1958 році, а остаточно незалежність республіки була оголошена 3 серпня 1960 року. Зараз Нігер є однією з найбідніших країн Африки. Це почасти пов’язано з географічним розташуванням держави, більше 80% території якої займає пустеля Сахара.

У країні є національний парк, національний заповідник, місто Агадес, що має назву «ворота до пустелі». Свято незалежності у Нігері відзначають урочистими заходами з виступами політичних діячів. У столиці Ніамеї проводять спортивні змагання, перегони на конях та верблюдах, змагання з боротьби сорго.

Позначки:
Copy link