День Свободи Південно-Африканської Республіки

День Свободи Південно-Африканської Республіки

Щороку 27 квітня жителі Південно-Африканської Республіки святкують День Свободи.

Схожі події: День Незалежності Республіки Науру та День Незалежності Королівства Камбоджа

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Починаючи з XVII ст. до Південної Африки прибували голландські та британські колонізатори, які поступово захоплювали якомога більше території. Ізольованість прибульців, які витісняли місцевих жителів з їхніх земель, призвела до зростання сегрегації темношкірих.

З часом між самими переселенцями почали спостерігатися конфлікти, які згодом переросли у воєнні дії. В результаті перемоги британців у Другій англо-бурській війні була підписана мирна угода, а в 1910 р. був утворений Південно-Африканський Союз.

На початку XX ст. були проведені зміни в законодавстві ПАС, які посилили процес сегрегації. Створення системи апартеїду значно посилило расову дискримінацію.

Та в 1960 р. більшість білих висловилась за незалежність країни. А 31 травня 1961 р. був виданий указ про започаткування Південно-Африканської Республіки. На вимогу багатьох країн, які засуджували апартеїд, ПАР виключили з Британської співдружності.

У 1993 р. було затверджено нову конституцію, згідно з якою всі расові групи мали рівні права. 27 квітня 1994 р. було проведено перші демократичні вибори, в результаті яких проголошений перший темношкірий президент – Нельсон Мандела.

Позначки:
Copy link