День плюшевого ведмедика

День плюшевого ведмедика

Щороку 9 вересня Сполучені Штати, Велика Британія та деякі скандинавські країни святкують День плюшевого ведмедика або День ведмедика Тедді (Teddy Bear Day).

Схожі події:
🧸 День пікніка з плюшевим ведмедиком
🧸 Всесвітній день ляльки
🧸 День гри (Ігровий день)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День плюшевого ведмедика в історії

Назва цієї плюшевої іграшки походить від імені 26-го президента США Теодора Рузвельта. У 1902 році на полюванні в штаті Міссісіпі президент пошкодував мале ведмежа та не став у нього стріляти. Це стало приводом для численних карикатур. У тому ж році власники магазину іграшок Морріс і Роуз Мічтом, емігранти з Росії, створили першого плюшевого ведмедика, схожого на того, що зображувався на карикатурах, і назвали його ведмежа Тедді (Teddy Bear). Вони написали лист-звернення до Теодора Рузвельта з проханням називати свою іграшку саме так.

Існує ще одна версія походження плюшевого ведмедика, за якою Маргарет Штайф у 1902 році втілила ідею свого племінника Річарда та створила перше ведмежа, у якого рухалися лапи.

За рік, в 1903, на виставці у Лейпцигу ці іграшки були придбані одним американцем у кількості 3 000 штук, а ще через рік у Сент-Луїсі було розпродано вже 12 000 цих іграшок. За це Маргарет і Річарда було нагороджено золотою медаллю.

Плюшеві ведмедики стали надзвичайно популярними у всьому світі і навіть фігурують у літературі та кінематографі, наприклад, у творах Алана Александра Мілна про Вінні Пуха.

Позначки:
Copy link