Всесвітній день ляльки

Всесвітній день ляльки

Що це за подія?

Всесвітній день ляльок (World Doll Day) відзначається щороку у другу суботу червня. Лялька – це улюблена іграшка для людей усіх вікових категорій. Мета свята навчити людей дорожити тими, хто щиро про них піклується. В цей день ви можете проявити свою любов і турботу до коханої чи близької людини, подарувавши їй улюблену ляльку.

У 2024 році Всесвітній день ляльки відзначається 8 червня.

Схожі події:
🧸 Міжнародний день лялькаря
🧸 День Барбі
🧸 День плюшевого ведмедика
🧸 День дурнуватих іграшок

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день ляльки?

Ініціаторкою впровадження цього свята стала Мілдред Сілі (1918-2001 рр.) – американська бізнес-вумен, колекціонерка ляльок та авторка численних робіт на тему виготовлення та колекціонування ляльок.

Жінка мешкала в невеличкому селі в штаті Нью-Йорк, а пізніше переїхала жити до Грін-Веллі, штат Арізона. Хоча Мілред ніколи не була у тих країнах, де виготовлялися її улюблені ляльки, проте саме вона заснувала «Міжнародний клуб любителів та колекціонерів ляльок». Саме вона сприяла підвищенню цінності антикварних ляльок. А в 1986 році вона написала листа, в якому обґрунтувала необхідність створення свята під назвою «Всесвітній день ляльки». 

Символіка свята

Для Всесвітнього дня ляльок була створена спеціальна символіка. Її автором є художниця та дизайнер ляльок Бутсі Кэйлоуіт Тайнер. Логотип має вигляд дитини з німецькою лялькою біск.

Безкоштовний логотип був розроблений для просування цього особливого дня. Варто сказати, що свято має свою власну сторінку в інтернеті, де можна дізнатися інформацію про свято, а також заходи, що будуть проводитися під час святкування. 

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Барбі

Цікаві факти про Барбі(1)

Свято було створено не просто для того, щоб відзначити ту чи іншу ляльку. Його мета – поширення загальнолюдського значення про щастя та любов. День не належить жодній компанії, клубу чи особі. Для його святкування ніяких зборів, дозволів та зобов’язань не потрібно. 

Лист Мілдред Сілі про впровадження Дня ляльки

«Ви  ще не чули про Всесвітній день ляльок? Це не дивно, оскільки ідея про його створення виникла лише кілька годин тому. Проте, щоб цей день почали святкувати, необхідна тісна співпраця всіх колекціонерів ляльок, всіх редакторів журналів та бюлетенів про ляльок, директорів магазинів ляльок, завідувачів бібліотек, виробників ляльок, всіх бабусь, дідусів, мамів та татусів.

Перший Всесвітній день ляльок – це друга субота червня 1986 року. Подаруйте ляльку дорослій людині чи дитині, члену сім’ї чи другові. Якщо у вас немає дитини, якій можна подарувати ляльку – знайдіть її. Дітей без ляльок багато.

Ви навіть можете відправити ляльку як подарунок для дитини, що мешкає в іншій країні. Я завжди відчувала, що звичайна лялька може бути інструментом порозуміння. З першого разу, коли я почала писати книги про виготовлення ляльок, я мала надію, що ляльки допоможуть завести друзів у всьому світі та подарують усім трохи любові.

У Всесвітній день ляльок можна проводити різноманітні виставки ляльок. Я сподіваюся, що у всіх бібліотеках буде спеціальний експонат для ляльок. Музеї рекламуватимуть свої виставки ляльок. Журнали випускатимуть спеціальні видання. Лялькові магазини проводитимуть свої рекламні кампанії. Виробники ляльок виготовлятимуть спеціальні ляльки до Всесвітнього дня ляльок. Будуть проведені конкурси ляльок із нагородами Всесвітнього дня ляльок, плакатами та трофеями.

Всі події проводитимуться безкоштовно, без дозволів, зобов’язань, оскільки Всесвітній день ляльки не належить жодній організації, клубу, компанії. Вхід вільний для всіх. Використовуйте цей день та його ідеї. Давайте проведемо його зараз – Всесвітній день ляльок.

Якщо ви вважаєте, що Всесвітній день ляльок є хорошою ідеєю, тоді поділіться цією новиною з п’ятьма людьми. Попросіть, щоб і вони передали цю інформацію. День народження Всесвітнього дня ляльок – 14 червня 1986 року.

З повагою, Мілдред Сілі

P.S. Цей лист можна копіювати знову і знову, поки увесь світ не дізнається про Всесвітній день ляльок».

Цікаві факти про ляльок

  • На думку археологів ляльки з’явилися разом з появою людини. Це були саморобні обереги та ляльки для проведення обрядових актів.
  • Найстарішу ляльку було знайдено на території сучасної Чеської Республіки. Вчені вважають, що виріб має не менше аніж 30 тисяч років.
  • Вартість найдорожчої ляльки у світі сягає 100 тисяч американських доларів. Це лялька Барбі, одягнена в сукню, прикрашену діамантами.
  • У часи середньовіччя ляльку використовували лікарі. Оскільки лікар не міг торкатися до заможних пацієнток, хворі показували на ляльці ту ділянку, де їх турбував біль.
  • Дуже довго ляльки виготовлювалися без обличчя. Наші пращури вважали, що саме через обличчя у виріб можуть проникнути злі духи.

Як відзначати Всесвітній день ляльки?

У цей день дуже важливо подарувати комусь ляльку. Придбайте 5-10 красивих ляльок і подаруйте їх своїм близьким, друзям, коханим. Якщо у вас немає можливості придбати дорогу ляльку, ви також можете відсвяткувати цей день. Для цього достатньо поділитись своєю любов’ю та турботою про дітей чи дорослих та зробити їх щасливими. Тема цього дня – розділити свою любов з іншими. Просто порадуйте інших і зробіть цей день особливим. Поділіться, як ви провели цей день з іншими за допомогою хештегу #WorldDollDay.

Коли будемо відзначати Всесвітній день ляльки?

РікДатаДень тижня
202112 червняСубота
202211 червняСубота
202310 червняСубота
20248 червняСубота
202514 червняСубота
Позначки:
Copy link