День пам'яті святителя Феодосія Чернігівського

День пам’яті святителя Феодосія Чернігівського

5 (18) лютого православними християнами відзначається День пам’яті святителя Феодосія Чернігівського. Його поважали та любили за його працьовитість та подвижницьке життя, що служило прикладом для пастви. 

Схожі події: День пам’яті преподобного Якова Сирійського та Собор дванадцяти апостолів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Народився Феодосій у родині священника Микити Углицького. Освіту він здобував у Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі. Весь свій вільний час юнак присвячував молитвам та читанню Псалмів. Завдяки впливу свого наставника, Лазаря Барановича, Феодосій прийняв рішення присвятити себе служінню Богу.

Його духовний шлях розпочався іночеським постригом у Києво-Печерській Лаврі.

Перебуваючи на посаді ігумена Київського Видубицького монастиря, святитель Феодосій відновив спустошену внаслідок військових дій обитель.

Після призначення архімандритом Чернігівського Єлецького монастиря святитель Феодосій брав активну участь у церковних подіях та мав вагомий вплив та авторитет. Він завзято підтримував дух релігійного благочестя, сприяв відновленню старих та заснуванню нових монастирів та храмів. 

Спочив святитель та чудотворець Феодосій у лютому 1696 року. Його урочисто поховали в Борисо-Глібському соборі. За 200 років святителя Феодосія канонізували, а нетлінне тіло перенесли у Свято-Троїцький кафедральний собор. Сюди й нині навідуються паломники та звертаються з молитвою по допомогу. Чудотворні випадки зцілення та сходження благодаті від мощей фіксують у спеціальну книгу.

Позначки:
Copy link