Міжнародний день операційної медичної сестри

Європейський день операційної медичної сестри

15 лютого, починаючи з 2009 року, у Європі відзначають Європейський день операційної медичної сестри (European Perioperative Nursing Day) – це професійне свято операційних медичних сестер, щоб підкреслити внесок операційних медсестер та роль освіти у забезпеченні високого рівня догляду, що надається цією професією.1

Схожі події:
🩺 День жінки-лікаря
🩺 Міжнародний день акушерки
🩺 День медичного працівника (День медика)
🩺 Всесвітній день сімейного лікаря
🩺 День помічника лікаря

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Європейського дня операційної медичної сестри

Європейська асоціація операційних медсестер (EORNA) була заснована в 1980 році групою європейських медсестер-новаторів і офіційно розпочала свою діяльність у Копенгагені, Данія, в 1992 році. Наразі до неї входять 25 асоціацій-членів.

Правління EORNA складається щонайбільше з двох представників від офіційних асоціацій у кожній країні-члені. Засідання правління проводяться двічі на рік у різних країнах-членах. Офіційною мовою EORNA є англійська.

EORNA існує для покращення та розвитку періопераційного догляду за пацієнтами по всій Європі.

Це досягається шляхом:

  • Просування і підтримки високих стандартів надання допомоги пацієнтам в післяопераційний період
  • Бути впливовим голосом післяопераційних медсестер в Європі
  • Налагодження зв’язків і співпраці з відповідними європейськими та міжнародними організаціями

Ініціатива Європейської асоціації медсестер створити професійне свято була позитивно зустрінута, тому свято активно відзначається сьогодні. 

Медична сестра в операційному кабінеті

Медична сестра в операційному кабінеті – це не тільки допомога та опора хірурга, здавалося б, головної людини під час операції, але й підтримка та увага до кожної деталі. Професіонал цієї спеціальності повинен мати достатній рівень знань з усіх розділів медицини, а також психології, швидку реакцію та задовільну фізичну форму.

Медсестра в операційній є помічником та підтримкою хірурга, вона задає ритм роботі та створює необхідні умови для роботи майстра. Також у її віданні – надання першої медичної допомоги, спілкування з родичами хворого, підготовка хворого до операції та післяопераційний догляд.

  1. https://eorna.eu/activities/epnd/ []
Позначки:
Copy link