День пам'яті преподобної Матрони Константинопольської

День пам’яті преподобної Матрони Константинопольської

День пам’яті преподобної Матрони Константинопольської відзначають 9 (22) листопада. Вона народилася у Східній Римській імперії близько 392 року у місті Пергія Памфлійська. Матрона Царградська або Єрусалимська була християнською подвижницею. Дівчину віддали заміж за багатого чоловіка на ім’я Дометіан. Після народження доньки Феодотії родина переїхала у Константинополь. 

Схожі події: День пам’яті преподобного Аврамія Затворника та День пам’яті преподобного Лазаря Константинопольського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У віці 25 років Матрона постійно відвідувала Храм Господній, молилася та стенала про свої гріхи. Тут жінка познайомилася з благочестивими старицями Євгенією та Сусанною. Матроні був віщий сон, тому вона вирішила віддати доньку на виховання стариці, сама постриглася та попрямувала до монастиря Вассіана. Щоб монахи не здогадалися, що серед їхньої братії перебуває жінка, Матрона назвалася євнухом Вавилою, постійно мовчала та працювала.

Одного разу преподобний Вассіан побачив у сні, що насправді Вавила – це жінка. Такий самий сон наснився ігумену монастиря Анакію. Преподобний покликав Матрону та почав розпитувати її. Жінка розповіла правду про переслідування чоловіка. Вассіан відправив Матрону до жіночого монастиря у місто Ємес, де згодом вона стала настоятелькою монастиря. Коли Дометіан про це дізнався, почав розшукувати дружину. Матроні довелося ховатись у Єрусалимі, на горі Сінай, в Бериті в язичницькому храмі. Тут вона навернула у християнську віру багато людей. Жінка померла близько 492 року.

Позначки:
Copy link