День пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських

День пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських

18 (31) січня християнська церква відзначає День пам’яті святителів Афанасія та Кирила, архієпископів Олександрійських, які все життя вели боротьбу проти єретиків та несли Христову віру. 

Схожі події: День пам’яті святого апостола Ніканора та День святого Стефана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Народжений в Олександрії у родині християн, Афанасій став дияконом Олександрійської Церкви. Юнак бачив, що навіть у церкві нема справжнього благочестя та існує багато послідовників Арія, який заперечував божественну природу Христа. Незабаром після смерті патріарха Александра Афанасій обійняв посаду архієпископа та продовжив розвінчувати аріанське вчення. За це вони обмовили святого, приписавши йому вбивство, зґвалтування та інші гріхи. Афанасія декілька разів виганяли з Олександрії.

Святитель Кирило також був видатним борцем за віру. На посаді патріарха він домігся вигнання єретиків з Олександрії, освятив язичницьке капище та збудував на його місці християнський храм. Але найважчою була боротьба з несторіанською єрессю. Кирило добився скликання Вселенського Собору, на якому вчення Несторія було визнано єретичним. При цьому, Несторія було позбавлено сану та вислано у Лівійську пустелю, де він і помер.

Позначки:
Copy link