День Незалежності Республіки Куба

День Незалежності Республіки Куба

1 січня на Кубі відзначається День Незалежності Республіки Куба. До цього країна знаходилася з 1492 до 1898 року під владою Іспанії, а після іспано-американської війни на чотири роки підпала під протекторат США. Вже 1 січня 1902 р. до влади прийшов Томас Естрада Пальма, який став першим президентом незалежної Республіки Куба й утримував владу протягом 31 року.

Схожі події: День Незалежності Республіки Гватемала та День Незалежності Белізу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1933 р. відбувся військовий переворот, у результаті якого країну очолив Фульхенсіо Батіста. Революція 1959 року призвела до нового перевороту, а владу захопила політична партія, яку очолював Фідель Кастро. З 1961 року було оголошено, що Куба стає країною, орієнтованою на соціалістичний шлях розвитку. Така політика прийшлася не до вподоби американській адміністрації, тому на Кубу було накладено економічне ембарго. Для підтримки своєї влади Кастро звернувся за допомогою до СРСР, з боку якого одразу була надана фінансова та військова підтримка. 

У 2014 р. відносини між США та Кубою було поновлено, але соціалістична орієнтація острівної республіки лишається незмінною. 

Позначки:
Copy link