День Незалежності Белізу

День Незалежності Белізу

Починаючи з 1981 року щорічно 12 вересня в Белізі відзначається велике свято – День незалежності. З 1862 року Беліз перебував у статусі британської колонії, хоча неодноразово його намагались захопити іспанці. З 3 по 10 вересня 1798 року біля берегів Британського Гондурасу (першої назви Белізу) при Сент-Джордж Кеї тривала битва, в якій Іспанія зазнала поразки. Після цього іспанські завойовники облишили спроби захопити Беліз. Нарешті, аж у 1981 році країна отримала незалежність від Британії. Цікаво, що це єдина центральноамериканська країна, де переважає англійська мова, яка до того ж є офіційною. У Белізі вживається також іспанська та креольська мови.

Схожі події: День Незалежності Фінляндії та День Незалежності Мавританії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Основну масу населення складають нащадки племен майя, хоча там живуть також африканці та колишні піддані Британії, Іспанії. Держава ця досить невелика. Її населення складає всього 368 тис. осіб. Однак Беліз вважається однією із найбільш густонаселених країн Центральної Америки. Так склалося тому, що більшу частину території держави займають дикі незаймані джунглі. В країні розповсюджені пуми та ягуари, які у Белізі охороняються законом. До речі, природний заповідник ягуарів у Белізі – єдиний у світі. 

  • Також тут знаходиться популярна серед дайверів велика воронка діаметром 305 та глибиною 120 метрів. «Велика блакитна діра» була відкрита знаменитим дослідником Жаком-Івом Кусто в 1971 році та з того часу вона входить до десятки найкращих місць для дайвінгу.
Позначки:
Copy link